1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pershendetje Pyetje reth : Payment data & tax status

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga suadcara, 18 Maj 2019.

Tags:
 1. suadcara

  suadcara Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  keto faqet qe jan me desing .. cilen form duhet me e zgjedh ? ketu


  https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

  • You are a person acting as an intermediary . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . W-8IMY une mendoj se kete form .
  per ato tjera dhe ket qka e kerkon faqja ne fakt eshte per us citizen
  po aty shkrun : For use by individuals. Entities must use Form W-8BEN-E
  ---
  cilen une duhet me e zgjedh jam nga maqedonia dhe e perdori me ato desing qka jan si psh : teespering keto
  cilen form duhet me e zgjedh dhe me e mbush me te dhena personale :si non us citizen
   

Shpërndaje faqen

Loading...