1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pershendetje problem me lojra ne fb me bllokohet pc

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga sylejman, 20 Janar 2015.

 1. sylejman

  sylejman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  kur luaj ne lojen thrown rush nese nuk gaboj permes facebokut gjat lojes me bllokohet pc a mundeni mem tregu a esht problemi tek pc apo tek rrejti
  p
   
 2. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Problemi eshte tek CPU, pra duhet me pas procesor me te mir, pse jo edhe pak ram ma shume skishte me kon keq.
  Pershendetje.
   
  sylejman pëlqen postimin.
 3. sylejman

  sylejman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje Tanni falemnderit per pergjigjen...
  po un procesorine kam
  intel (R) Pentium (R)4 cpu 2.80GHz 2.79ghz
  ram.1giga
  system type 32bit operating system
  nashta ka naj problem cilen prej ktyne duhet mej rrit ??
  falemnderit klm
   
 4. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ketu duhet keto 2.80ghz dmth procesorin me rrit, por nuk ja vlen vetem procesorin me ndrru, nqofse i bon senet mundesh ndonje pc te ri ma te mir me ble.
  Pershendetje.
   
 5. sylejman

  sylejman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  ahh oki flm per pergjigjen
   
 6. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ja disa hapa dhe po ti shpjegoj:

  1:Bej Update Driverat e Grafikes
  2.Shkarko dhe Instalo Moxilla Firefox sepse me te nuk bllokohen shum lojrat ndersa me Chrome shum bllokohe
   
 7. sylejman

  sylejman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  flm Gun..
  pershendetje..
   

Shpërndaje faqen

Loading...