1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pershendetje! Kerkoj ndihme te zbuloj personin me Facebook/Instagram fake

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Nickmd, 14 Korrik 2019.

 1. Nickmd

  Nickmd Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje. Ka disa vite qe dikush hap Instagram/Facebook accounts dhe perdor fotot e familjareve dhe shan ne mesazhe persona te njohur te mit. Kjo ka ndodh tash e disa vjet, rasti eshte i paraqitur ne polici por pa sukses. Kerkoj ndihme rreth zbulimit te IP qe perdor ose te personit qe gjindet pas tyre. Per me shume ne mesazh!
  Ju faleminderit.
   
 2. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  664
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  88
  Per kete lloj problemi ske per te gjetur persona qe te ndihmoj tpakten jo pa paguar nje shum te parave , dhe gjasat qe te kapi diqka eshte minimale . Sektori IT’s ne policin e kosoves ka opsione direkte qe komunikon me instagram dhe pastaj ata i japin qasje ne ato llogari dhe ne disa info te ati personi mirpo vetem nese policia sdon te meret me kete rast ateher ky eshte problem tjeter , shpresoj qe te gjesh ndonje zgjidhje kalo mir
   
  wolf_mc12 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 3. Nickmd

  Nickmd Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  33
  Faleminderit per pergjigjen!
   
 4. arditiii

  arditiii Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  28
  mundesh edhe vet me gjet
  psh nese ka foto dikujt familje ateher munesh shum leht me hap ate ig
  edhe me pa wfar tdhena ka nese ka nr tel ose email
  edhe e gjen kush munet me kon
  ose edhe naj sms
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,228
  Pëlqimet:
  1,176
  Pikë nga trofetë:
  343
  Lexoje edhe njëherë se çfarë kerkon antari i temës.
   
  Nickmd dhe Leon Haziri pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...