1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Permbajtja dinamike ne Web Engineering !

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga networkcoder, 11 Tetor 2017.

 1. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje te nderuar,

  Po me duhet ndihma e juaj rreth nje detyre ne lenden Web Engineering. Prof. nuk ka jap shume sqarime dhe nuk po di se cfar me perdor per me kriju kete list sic kerkon detyra,ndoshta dikush qe din mire rreth programimit ne Web e din pak a shume cfare po kerkohet.

  [​IMG]
  Detyra eshte kjo (shih foton me poshte):
  [​IMG]

  [​IMG]
  Gjithe te mirat.
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by urankajtazi, 11 Tetor 2017
 3. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Best Answer
  Me duket se eshte me sql ... mirepo pasi qe nuk ka id me shtin, me dyshu se eshte me html.

  SQL
  Code:
  create table lendet ('Emri i profesorit' varchar(30), 'Mbiemri i profesorit' varchar(30), 'lenda' varchar(30), 'indeksi' varchar(15));
  insert into lendet values('Emri', 'Mbiemri', 'Emri lendes', '1928198');
  ...
  
  HTML
  HTML:
  <table>
    <thead>
      <th>Emri i profesorit</th>
      <th>Mbiemri i profesorit</th>
      <th>Lenda</th>
      <th>Indeksi</th>
    </thead>
    <tbody>
      <tr>
        <td>Emri</td>
        <td>Mbiemri</td>
        <td>Emri lendes</td>
        <td>Indeksi</td>
      </tr>
    </tbody>
  </table>
  
   
  networkcoder pëlqen postimin.
 4. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Faleminderit shume vllaqko :),shume shpejt me ke ndihmu.
  Nashta nuk po bahem i tepert a kishe pas mundesi edhe per nje detyre me me ndihmu ?
   
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Ska problem dergo ne pm dhe te ndihmoj sa tkom koh.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 6. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Veq deshta te tregoj se te dergova email ne PM :). Tema mund te mbyllet nga stafi.
  Me te mira.
   

Shpërndaje faqen

Loading...