1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Performancat e Llaptopit

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga isarama, 25 Nëntor 2020.

 1. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje du ta blej nje Llaptop edhe a kishit mujt mem tregu a osht ma i mir HDD apo SSD
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,058
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me ssd eshte shume here me i mire. Mund te jete pak me i shtrenjte por eshte me i mire
   
 3. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Per qa monet me kan ma i mir a nunesh .em tregu
   
 4. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  SDD ekstremisht me i mire.
   
 5. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ku duhet me kqyr a osht SSD APO HDD
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,058
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  343
  Eshte si te krahesosh arsenalin i cili eshte ssd me flamurtarin e shqiperise hdd
   
 7. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ku me hi me shiku a osht SSD apo HDD
   
 8. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pikerisht aty ku e shiku laptopin.Lol
   
 9. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nuk osht puna lol po kur te kerkon dikush ndim ose munohesh mi tregu ose mos e neqmo
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,058
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk te kuptova. Cfare nuk po kupton.Kur e ble nje laptop ke edhe te dhenat se cfare disku ka.
   
  @science pëlqen postimin.
 11. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk t'nencmova po tregova ku ! Aty ku e shikon lsptopin aty e sheh qfare disku ka .
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 12. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Faleminderi shum qe me tregut
   
  @science pëlqen postimin.
 13. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  Vetem deshta ta sho nje laptol se nuk esht ne ndonje lokal po nga nje i aferm andaj thash ku moj me hi me shiku se a esht SSD APO HDD
   
 14. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  38
  shiko kete video:
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 15. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ahë ne rregull vecse kete pytje duhet ta beje qysh n'fillim.
  Ti deshiron nepermes nderfaqes te perdoruesit, permes windowsit psh vepron ne kete menyre.
  Hape programin "Run" shenoje kete komand "dfrgui" pastaj shtyp enter edhe te shfaqet kjo tabele si me poshte, nqf shkruan "Solid state drive" dmth qe eshte SSD.

  [​IMG]
   
  Avioni dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...