1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Perfaqesimi i ippve

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga M.L, 27 Dhjetor 2017.

 1. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  672
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje,

  Kam nje pyetje per antaret e forumit por me shume per @Fannol Gashi . qka perfaqeson 192.168.0.1
  Qka perfqeson 192 ?

  Ju lutem nese ka mundesi me detaje, e di qe esht zor por me vyn shume, flm
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,201
  Pëlqimet:
  1,333
  Pikë nga trofetë:
  343
 3. Nardino

  Nardino Anëtar

  Postimet:
  39
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Perfaqeson rrjetat lokale private LAN (192.168.0.0 e 192.168.255.255 klasa C) dhe nuk jane te dukshem nga jashte nese nuk jane te rregulluar nepermjet teknikes NAT.
  Per rrjetat lokale LAN mund te perdoren dhe grupet 10.0.0.0 – 10.255.255.255 klasa A dhe 172.16.0.0 – 172.31.255.255 klasa B
   
  Universal, M.L dhe AlbaHost pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...