1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje PER VIZ PUNE GJERMANE

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Zeshkani200, 17 Mars 2018.

 1. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  [​IMG] A ka musni me na tregu dikush si me bush ket termin per viz pune per gjermani
   
 2. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nese nuk di si te plotesosh formularin si do fillosh pune ti,:sunglasses::sunglasses:?
   
 3. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  O SHOKI KERKESA PER TERMIN ZGJAT 9 MUJ EDHE UNE SKAM ME PUNU TE GJERMANI
   
  BlackEagle dhe @Alvi pëlqejnë postimin.
 4. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
 5. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
 6. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Vendi i punëdhënësit ( se e pasna harru )
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.
 7. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  qyteti ku banon apo
   
 8. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Po de :)
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.
 9. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  a mun qit link me ma dergu?
   
 10. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  mfal qe po ndérhy n'két temé a ka ndokush ndonje info se a egziston mundsia me ble terminin dmth met thirr ma heret ne ambasad ,
  ps kom ndegju qe ka edhe po shiten 1500/2500eu po sa eshte e sigurt se di .
   
 11. Limmy89

  Limmy89 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  171
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  vllaqko un po foli per te na ne maqedoni eshte njejta procedur qe duhesh te bajsh termin dhe kur ta ki termin shkon ne firmen qe te qon e sa per mu dhan 1500 euro 2500 un mendoj qe eshte shum qesharak me ja dhan dikujna per nje termin ma heret me ta ba plus nuk eshte e sigurt un te kisha than shko varianten mamir prit se sa jet pa hic
   
 12. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  1 vit me prit per me u lajmru ne ambasad osht teper diqysh apsurde , plus po ndodh qe pe hup vendin e punes kur po lajmrohen mas 1 viti ne pune .
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.
 13. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kete 1 vit e kan pru shqiptart tu munu me bo dallavere per me ble termine :). Ne Serbi per 3 jave e kryn me termin edhe me pergjigje, edhe ne Javen e 4 veq je ne Gjermani.

  Andaj 1 vit me prit per termin ne keto kushte nuk eshte problem, edhe pse per Blue Card e kan bo qe e cakton terminin vet kur don prej 3+ dite, pastaj pergjigja mundet me vonu deri 90 dite.
   
 14. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po qashtu qysh e lyp tregu qashtu edhe sillen njerzit , un jam 100% i sigurt se qdo person qe don me marr termin per viz pune per 1 muj ose ma heret pagun at shum pasi thot ma mir paguj 2000-3000 euro edhe qato pare i nxjerri me 1 muj pun ne gjermani sesa me prit ne kosov mbi 1 vit pa bo kurgjo.
  Kejt per perfitime jan kto , edhe nuk e di kush osht tu i bo kto sene a kryesort gjermant qe jan ne ambasad apo shqiptart.
   
 15. andon24

  andon24 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
 16. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
 17. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  se di a ban per shtetas te kosves
   
 18. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kush a bene?
   
 19. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  me ban termin ne beograd
   
 20. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jo, kete info e kam nga nje shok nga Presheva qe ne KS ka prit 2vjet pasi qe ja refuzun njeher pa kurfar arsye. Ndersa ne Beograd per 3 jav e ka marr vizen.
   

Shpërndaje faqen

Loading...