1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Per te ardh keq, por a ka dhe me keq?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga tupac.al, 18 Qershor 2022.

 1. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,130
  Pëlqimet:
  320
  Pikë nga trofetë:
  128
  HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL...
   
  miraxh pëlqen postimin.
 2. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  169
  Pikë nga trofetë:
  73
  Jo te gjithe jan heshtje
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 3. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  Tkisha sygjeru si fillim me mesu njeren prej gjuheve si : C#, C++ ,Java ose Python (njera qe eshte me e mire per OOP) ne menyre qe mi msu bazat e programimit me lehte dhe me mire.
  Pastaj nuk e ke problem me dal ne nje gjuhe tjeter programimi sepse konceptet e njejta aplikohen tek qdo gjuhe, e vetmja qe ndryshon eshte sintaksa e kodimit dhe menyra qysh interpetohet ose kompajlohet.
  Personalisht kom fillu me C++ sa kom qene ne shkolle te mesme, por se kom pas problem me dal psh ne Javascript qe eshte pak me e lehte se kto tjerat dhe e cila kryesisht perdoret ne web.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,013
  Pëlqimet:
  293
  Pikë nga trofetë:
  153
  Fakt qe jo te gjithe,por s`esht ai vrulli qe ishte gikur, normal disa top forume qe cdo her jan aktiv dhe kan kualitet, por per forumet shqiptare lirisht them qe jan fundos..
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,013
  Pëlqimet:
  293
  Pikë nga trofetë:
  153
  t`me falesh ndoshta me englishtem jam out hahaha po ska lidhje e ke kuptu se cka kam desht te them..:tearsofjoy::tearsofjoy:
   

Shpërndaje faqen

Loading...