1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Per te ardh keq, por a ka dhe me keq?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga tupac.al, 18 Qershor 2022.

1. *VLORI*

*VLORI* Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,128
    Pëlqimet:
    320
    Pikë nga trofetë:
    128
    HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL...

miraxh pëlqen postimin.
  2. p3n7357

p3n7357 Anëtar i Njohur

Postimet:
    517
    Pëlqimet:
    152
    Pikë nga trofetë:
    73
    Jo te gjithe jan heshtje

DailyTeCh pëlqen postimin.
  3. KMN

KMN Anëtar Aktiv

Postimet:
    383
    Pëlqimet:
    159
    Pikë nga trofetë:
    43
    Tkisha sygjeru si fillim me mesu njeren prej gjuheve si : C#, C++ ,Java ose Python (njera qe eshte me e mire per OOP) ne menyre qe mi msu bazat e programimit me lehte dhe me mire.
    Pastaj nuk e ke problem me dal ne nje gjuhe tjeter programimi sepse konceptet e njejta aplikohen tek qdo gjuhe, e vetmja qe ndryshon eshte sintaksa e kodimit dhe menyra qysh interpetohet ose kompajlohet.
    Personalisht kom fillu me C++ sa kom qene ne shkolle te mesme, por se kom pas problem me dal psh ne Javascript qe eshte pak me e lehte se kto tjerat dhe e cila kryesisht perdoret ne web.

miraxh pëlqen postimin.
  4. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,983
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    103
    Fakt qe jo te gjithe,por s`esht ai vrulli qe ishte gikur, normal disa top forume qe cdo her jan aktiv dhe kan kualitet, por per forumet shqiptare lirisht them qe jan fundos..

5. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,983
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    103
    t`me falesh ndoshta me englishtem jam out hahaha po ska lidhje e ke kuptu se cka kam desht te them..:tearsofjoy::tearsofjoy:

Shpërndaje faqen

Loading...