1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per sa kohe mundem me u pranu ne Youtube Monetize ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga sp0nTeX, 1 Dhjetor 2019.

 1. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje.
  Kam nevoj per ndihmen tuaj,me heret kam punuar me youtube dhe i kam pas kanalet monetize mirpo per afro 3 vite sjam aktiv ne youtube me video fare.
  Tash e kam nje ide unike po mendoj me ju qas prap mirpo e pash qe gjerat paskan ndryshu shum,tash youtube paska ven rregullat per me i bo kanalet monetize.
  Deshta me dit prej eksperiences se ndonjerit prej jush se per sa koh mundem me arrit me bo kanalin monetize nese per nje koh te shkurt i plotsoj kushtet per 1,000 subscribe needed dhe 4,000 public watch hours needed ?
  Kaloni Mire
   
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  910
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Thjesht nje ide te duhet pak investim ndoshta se un smerrem me kete fushe hiq por te sygjeroj me i ble 1k subs edhe shikimet poashtu.
  Nqs thua qe ke ide unike ateher ja vlen te investosh nja 100-200euro :)

  Qdo te mire
   
  sp0nTeX pëlqen postimin.
 3. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Po po dardan sigurisht qe ja vlen me investu edhe jam tu investu mirpo qa po du un me dit osht per sa koh mundem me u bo partner me youtube dmth me ma bo review kanalin edhe me ma lshu monetize se tash e paskan manualisht me ta pranu monetize ma heret ska qen kshtu e un po du me dit per sa zgjat qajo koha e pranimit pasi qe i plotsoj kushtet qe i kan kta ? dikush mtha qe 6 muj tash spo di :/
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pse e ke me frikë? Kur ti paske ide unike dhe gjeniale, subet dhe oret i beke shpejt çfarë humbet kohë kot? Mund të pranohesh brenda 1-3 ditë.
   
 5. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  nuk i kam subat as oret problem aspak ato brenda dite i arrij problemin e kam tek pranimi per monetize sa zgjat dikush mtha 6 muj dikush me shum.
  pytja jem osht : masi qe i plotsoj kto kushte per sa koh ma aprovojn monetize ne kanal.
   
 6. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  910
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  @sp0nTeX , te sygjeroj mos me i bo per nje dite subs dhe views sepse gjate aprovimit nga ana logjike e flas se mund te marresh menjeher ban , per 1 muaj beri avash avash blej nga 50 subs per qdo dite , dhe pergjegjia per sa kohe ta aprovojn eshte me lart ta dhash prgj pra beri avash kto qe po ti kerkojn pastaj aprovimi eshte ne doren e tyre dikush aprovohet brenda dites dikush brenda javes e kshtu me rradhe.

  Qdo te mire
   
  sp0nTeX pëlqen postimin.
 7. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  po po bro un se kam qellim me i bo tona per 1 dit kuptohet po qe tha ky djali boni per or edhe suba problemin se kam aty problemin e kom veq per sa koh nese osht mrena jave mrena mujit osht OK po 7-8 muj shum veq qeta deshta me dit per sa koh perafersisht apo a ka naj menyr me i kontaktu per review a diqka t'till
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Zgjat me muaj dhe si perfundim te mos pranohesh ne raste kur ke shkelur rregullat e youtube ose kur kanali nuk ka interes.
   
 9. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mu m kan pranu per 2 jave po kanalin e kom pas prej 2013 veq tash e kom bo monetized. Ma kan aprovu per 2 jave po so njejt per krejt, munet me zgjat edhe me muj.
   
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,764
  Pëlqimet:
  213
  Pikë nga trofetë:
  83
  Mundet te zgjas 1 muaj
   
 11. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,000
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  Ktu po shof komente qe ja paskan fut prej korrnes , me i ble shpejt subs edhe watch hours rrezikon teper qe edhe nese merr monetize me tu bo delete kanali . pastaj okej nese i bon krejta me or edhe me subs , vjen problemi numer dy permbajtja , qfar pembajtje, me permbajtje t huaja as mos u nis , ki permbajtje tenden ather krejt osht pykpytje prap a e pranon yt ate si material te mire , psh nga 2020 materialet per persona ner moshen 13 vjeqare nuk do ken monetize , materialet qe sjan edukive po ashtu , edhe kamerat edhe blogerat pritet shume ta humbin monetize , kjo rregulla e re coppa nese nuk ndryshohet kan mu largu shume prej yt , vete shko ne youtube creator edhe e shef videon ku shpjegon per coppa e shef qe 2 fish ma shume ka dislike sesa like ,
   

Shpërndaje faqen

Loading...