1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per redirekt domainit?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga -K-M-, 22 Maj 2023.

 1. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  311
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje,

  Google Nuk po e lexon ads.txt ne webfaqen time. Fajlli ads.txt eshte ne web, si me @ si me www.

  problemi eshte qe nese hin direct me @ te redirekton ne www, mirepo, nese e perdor pa www dhe e shton /ads.txt nuk te redirekton ne www./ads.txt si ka mundesi me bo kete specifik redirekt prej @ ne www vetem per ads.txt ne htaccess. Kam provu disa menyra me ka shfaq error internal lloj lloj errori. Per momentin e kam not found ne adsense te ads.txt

  falemnderit
   
 2. Freeman

  Freeman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Se kuptoj se cfare po mundohesh te realizosh.
  Ose perdor www per te gjitha faqet ose mos perdor www per te gjitha faqet.
  Pse kerkon te besh redirect vetem ads.txt ?
   
  -K-M- pëlqen postimin.
 3. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  311
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pasi qe Google thote:
  Nese e rregulloj vetem per ads.txt te behet redirect nga @ ne www, besoj qe google mundet me lexu kete fajll sic duhet dhe e aprovon fajllin.
   
 4. Freeman

  Freeman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shikoje mire cfare problemi ke qe nuk ta lexon ads.txt pasi nuk eshte ashtu si e ke kuptuar.

  Adsense fillimisht lexon root: domain.com/ads.txt prandaj nuk ke nevoje per redirect nga @ ne www.

  Kete e di me siguri pasi kam website qe ben force redirect nga www ne @ dhe Adsense e lexon ads.txt pa problem.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 5. Freeman

  Freeman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese do e perdoresh www ne te gjithe faqen atehere na trego se si je duke e bere redirection aktualisht. Shkruaje kodin htaccess nqs po perdor ate.
   
 6. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  311
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo bre burr lexoje anglisht nese di anglisht. Shum qart flet Google. Une kam ngarku fajllin ads.txt ne ftp bash aty ku duhet. Nese e shkrun domainin webfaqen time psh domain,com/ads.txt e sheh ads.txt, nese e shkrun www.domain,com/ads.txt prap e shfaq ads.txt, vetem se nese hin direct domain,com/ads.txt del ads.txt ama pa www. e une po du qe nese e shkrun domain,com/ads.txt me u bo redir ne www.domain,com/ads.txt kaq.

  Jo, te une eshte not found qe 7 dite. Edhe pse Site e kom ne review process. Getting ready njejt.

  E bera update htacessin me kte:
  Code:
  RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yourdomain.com [NC]
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.yourdomain.com/$1 [L,R=301]
  Tash eshte rregullu behet redir nga @ ne www. ashtu siq kerkoja. Tani duhen edhe 24-48 ore tjera qe Google me bo crawled, gjithashtu i shtova edhe disallow, dhe allow /ads ne robots.txt Po besoj qe tani pas 2 - 3 dite do ta lexoj ads fajllin Google.
   
  Last edited: 23 Maj 2023
  Poshnjari pëlqen postimin.
 7. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  74
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje,
  Nuk ka asnje problem sepse gjate kohes qe eshte ne review del not found ne shumicen e rasteve. Ne momentin qe do te aprovohet do te dali ne rregull.
   
 8. albionPr

  albionPr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Vetem te kesh parasysh se www dhe pa www nga google njihen pothuajse si komplet domain te ndryshem , ndoshta e kam gabim por une mendoj se per SEO eshte me mir pa www .
   

Shpërndaje faqen

Loading...