1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per RAM

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Gevio, 8 Dhjetor 2016.

 1. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pershendetje,
  Kam 1 laptop dhe e kam perdorur me vetem 4GB ram tek 1 slot. Laptopi ka 2 slota po slotin e 2 e kam lene bosh.
  Me kete laptop kam pasur shume probleme dhe ka pasur shume ngecje, edhe disa lojra me zor i kam luajtur.
  Sot mora nje tjeter ram 2GB dhe ja instalova dhe duket sikur ka shume permiresim, mendoni qe e ka pasur fajin qe ka qene vetem me 4gb tek 1 slot dhe sloti tjeter ishte bosh?
   
 2. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Per lojra ndikojn te gjithe komponentet e PC apo laptop, prej CPU, HDD, kartela grafika, RAM etj, sigurisht qe ndikon ne performanc me te mire qe ndikon edhe kjo qe ke shtu +2GB RAM, sot "standart" eshte ber 8GB ne laptop apo PC e me shume.

  Per ta shikuar nese ju duhet RAM me shume, apo ate qe ke tani mjafton e shikon ne Task Manager, dhe shikon sa MB/GB RAM ke ne perdorim dhe sa ke te lira, gjate luajtjes se lojerave sigurisht qe perdoret me shume RAM.

  [​IMG]

  Nje komponent qe rrit performancen e PC apo laptop eshte edhe SSD hard disku!
   
  Last edited: 8 Dhjetor 2016
  Gevio dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...