1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per RAM

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Gevio, 8 Dhjetor 2016.

1. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Pershendetje,
    Kam 1 laptop dhe e kam perdorur me vetem 4GB ram tek 1 slot. Laptopi ka 2 slota po slotin e 2 e kam lene bosh.
    Me kete laptop kam pasur shume probleme dhe ka pasur shume ngecje, edhe disa lojra me zor i kam luajtur.
    Sot mora nje tjeter ram 2GB dhe ja instalova dhe duket sikur ka shume permiresim, mendoni qe e ka pasur fajin qe ka qene vetem me 4gb tek 1 slot dhe sloti tjeter ishte bosh?

2. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    Per lojra ndikojn te gjithe komponentet e PC apo laptop, prej CPU, HDD, kartela grafika, RAM etj, sigurisht qe ndikon ne performanc me te mire qe ndikon edhe kjo qe ke shtu +2GB RAM, sot "standart" eshte ber 8GB ne laptop apo PC e me shume.

Per ta shikuar nese ju duhet RAM me shume, apo ate qe ke tani mjafton e shikon ne Task Manager, dhe shikon sa MB/GB RAM ke ne perdorim dhe sa ke te lira, gjate luajtjes se lojerave sigurisht qe perdoret me shume RAM.

Nje komponent qe rrit performancen e PC apo laptop eshte edhe SSD hard disku!

Last edited: 8 Dhjetor 2016
    Gevio dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...