1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per Llaptop qfare me sygjeroni?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga RexhepS, 21 Mars 2019.

 1. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje te gjithve
  Qfar llaptopi me sygjeroni per kto programe: Visual Studio, Photoshop, Sublime Text etj me shume me duhet per programmim pra qfar performancash duhet tket nje llaptop qe me mujt me punu me kto programe pa problem dhe qmimet sa sillen buxheti maksimal qe kom osht 350-400E
   
 2. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  788
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  8gb ram, i7 nuk te vyn ma shum
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 3. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shiko mos gjesh ndonje iMac te perdorur se kane procesor shume te mire. Per $500 e gjen nje ne forme shume te mire. Ndoshta te kerkosh ne ebay
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Po thu kryn pun a se poj shoh do
  i7 8gb ram 256ssd dmth mkryn pun flm shum pres edhe naj mendim tjeter
   
 5. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Jom tu kqyr me mar tri vlla me ja hek dertin bile per do kohe
   
 6. Br3AcKeR-KS

  Br3AcKeR-KS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  890
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  48
  ta dergova nje foto PM kqyre ofert
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 7. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  788
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  po
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 8. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  68
  Ja performanca e laptopit tim , me keto performanca kam keto programe qe thua ti
  Code:
  https://prnt.sc/n1hrie
   
 9. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  dhe te punon mir apo nqs bon me tregu edhe ssd apo hdd sa e ki sepse po shoh qe po lun qmimi nbaz tsaj spo di sa nevojitet 256gb apo me shume
   
 10. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
 11. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  788
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  RexhepS pëlqen postimin.
 12. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
 13. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Nése e ke pér photoshop nuk tkisha sygjeru me marr paasi eshte Intel HD grafika , hulumto pak edhe ne merrjep mbase mundesh me gjet ma mire me kto pare :)
   
  @science dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 14. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje jom tu dasht me mar te ri mirpo qfar grafike duhet me pas qe me punu pa problem me photoshop ?
   
 15. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hulumto pak ma shume per me marr laptopin edhe ne merrjep ke qe shesin te ri , pèr photoshop minimumi i grafikes duhet te jete 512mb (e dedikuar)
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 16. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Faleminderit shume vlla po kqyri edhe aty pra kur ta gjoj najo tmir e qes ktu
   
 17. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  28
  i5 ose i7 processor mbi 3 ghz
  8gb ram
  nje grafik nvidia geforce
  edhe super te punon per programim dhe photoshop
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 18. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  faleminderit vlla
   

Shpërndaje faqen

Loading...