1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per kompjutera net per cs 1.6

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga RexhepS, 29 Shtator 2017.

 1. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje te gjithve
  1 shok e ka qel 1 net per cs 1.6 10 kompjutera
  I ka ble te ri pc
  4gb ram windows 7 mirpo ne cs smoke dmth o5 po shihet kejt jo sikur ne neta tjer dmth edhe kur po dhezet drita me f po bllokon
  A ka naj menyr me ndreq ose a bon me ja qit windows xp sepse dikush mtha qe nuk bon xp ?
   
 2. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,210
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  shiko a e ke update directX pasi ndiko edhe driverin e grafikes/videos
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,083
  Pikë nga trofetë:
  448
  Kjo gje ska lidhje me Windows, por me kartelen grafike.

  Edhe dicka, per smoke, me duket aty te cs-ja ne settings me duket tek Video duhesh me bo D3, a zdi qysh osht kan.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Mode d3d osht ajo amo me opengl luhet csja amo mdoket i paska fajet cs duhet me e qit 1 cs tjeter
   
 5. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Ok bro e kqyri
   
 6. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per smoke qe doket pertej smokit veq kshyre aty garant e ki 16bit , ndrroje bone 32bit edhe nuk mun me pa nsmoke mo. Normal 32bit duhet me kon.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 7. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Ku po menon 32 bit me bo ne konter ne opsions dikun apo ?
   
 8. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po shko te Options/setting a spe di qysh osht edhe tani te Video , qaty n tabel e ki mundsin me zgedh n'mes 16bit edhe 32bit , bone 32bit hini OK, restartoje CSn edhe provoje se t'bon.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 9. WhiteLine

  WhiteLine Anëtar i Njohur

  Postimet:
  730
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Per smoke duhesh me bo OpengGL 32bit, sa per driten kush e krijon le ta bon mp_flashlight 0 n'console.
   
  KALI-ALB dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 10. dr.linux

  dr.linux Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  kur lujn lan cs ata qe dojn me bo hile tek grafika e bojn 16bit edhe ne smoke shohin krejt. e vetmja menyr ma e mira osht me qel nje server ne nje pc veq e lojtart mu kyq ne serverin lan me ucp versionin ma te fundit po kjo don pun pak :D
   
  RexhepS pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...