1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje per instalim Windows 7 ne MacBook Pro

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 23 Maj 2014.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje antar, kam nje macbook pro me i5 8 gb ram po e kam me OS X 10.8.5 desha me ju pyet a mundem me bo me Windows 7 edhe a ka naj far procedure si formatohet prej mac ne Windows se ska as CD ROM , edhe a eshte kompatibil me drivera e me krejt senet a mi supporton masandej n'WINDOWS 7

  nese ka dikush kesi rasti qe e ka kthy ose qysh e tek tme tregonn


  Shum Faleminderit
   
 2. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Po mundesh, si dhe per drivera nuk ke problemi pasi qe qenka edhe gjenerat e re e laptopeve.

  Shkarko programin Boot camp

  Code:
  https://www.apple.com/support/bootcamp/
  Per me kuptu proceduren shiko kete video

   

Shpërndaje faqen

Loading...