1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Per Instalim te Windows

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Donche-x, 16 Maj 2019.

 1. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendtje djema,

  Kam Laptop ASUS Vivobook X556UQ, Windows 10.
  Tentova me Instalu Windows 7, pra hina e bona Format Hardiskin (Primary) edhe nuk bojke me vazhdu Next. Edhe nuk ma qitke Shejen e Mausit..veq me Tabs edhe me Enter punojsha. Hina u informova per qet Laptop..nuk kish drivera per Windows 7 kshtu qe deshta me kthy apet ne Win10
  Tasht veq e kom prek aty Format Diskin edhe e restarrova Laptopin..e deshta apet me Instalu Win10. Tasht spom bon me instalu Windows 10. po ma qet qe mungojn nPC do File.

  Problemi ma i madhi osht qe Hardisku osht kon i ndam ne 2 Pjes..Pra 1 Pjes i kam dokumente,Foto etj.

  Ah mundet dikush mem tregu qysh me hi mrena nWindows veq mi nxerr dokumenat.
  Provoa me Hirens Boot permes MiniXP amo spo bon Error pe qet..ah ka ndonje menyr qysh mi nxerr dokumentet..Jetoj ngjermani. Ndoshta ktu munet dikush mem ndihmu.

  Falelminderit per ata qe gjejn kohen mem ndihmu
   
  @science pëlqen postimin.
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,122
  Pëlqimet:
  1,480
  Pikë nga trofetë:
  243
  ka plot windows 10 live disk por eshte me mire dhe paster me 1 live linux disk

  https://www.google.com/search?q=live+linux
   
  Donche-x pëlqen postimin.
 3. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Persh
  Kur hyn aty tek media boot kliko tek Repair your computer>Comand Promp pastaj gjeje destinaciontin ndonje usb psh dhe perdor keto komanda
  Code:
   xcopy c:\burimi c:\destinacioni
  Apo perdor notepad me lehte, shkruaj notepad.exe dhe tek opsioni file/open pastaj navigo neper folldera dhe me copy paste si zakonisht mund te besh copy..
   
  Donche-x pëlqen postimin.
 4. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ket Metoden tane nuk e perdora..shum ide e mir..amo kryva pun qashtu qysh tha @science...shum flm prej teje...

  e perdora qet metod me.Notepad...um kryti pun..shum faleminderit...jom tu i rujt tasht dokumentet..shum flm

  Problemi u Zgjidh. Mundet Tema mu Mbyll. Faleminderit
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 5. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me vjen mire qe te kreu pune kjo metode :)
   
  Donche-x pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...