1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per HTML

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ms-dos, 12 Tetor 2013.

 1. ms-dos

  ms-dos Anëtar i Njohur

  Postimet:
  657
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Qysh muj me kriju nje buton edhe tash qati butoni me ja vendos nje foto

  dmth une i kom dizajnu butonat kejt mirpo spo di tash qysh mi shti ne html

  qeshtu une i kom kriju butonat ne html me qet kod

  Code:
  <button>Mesime</button>
  mirpo po dalin te thjesht katror eh po du mi qit qata qe i kom dizajnu une.
   
 2. dr_iton

  dr_iton MSc. cand Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,254
  Pëlqimet:
  240
  Pikë nga trofetë:
  183
  Brenda butoni krijoje nje foto me shkrim te butonit,p.sh. Mesime si ne shembullin tend dhe thirre me link.
  Pershendetje.
   
 3. ms-dos

  ms-dos Anëtar i Njohur

  Postimet:
  657
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese po mendon kshtu

  <button>URL</button>

  qe me vendos linkun ku e kom upload butonin ateher kjo nuk po ban
   
 4. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  58
  Në lidhjet e mëposhtme ke shembujt me kodin përkatës.

  Code:
  http://www.echoecho.com/htmlforms14.htm
  http://www.w3schools.com/tags/att_input_src.asp
   
 5. Linux-Lover

  Linux-Lover Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  <form>
  <input type="button" value="Upload"/>
  </form>

  Kjo krijon nje button me label Upload
   
 6. arbenshabiu

  arbenshabiu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  <a href="myfile.htm"><img src="rainbow.gif"></a> qet code perdore
   

Shpërndaje faqen

Loading...