1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Per fitime te Bitcoins.

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga bone, 15 Janar 2017.

 1. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bitcoin mining, do te thot te gjenerosh bitcoin
  tash koheve te fundit jan disa paisje ( hardware ) qe kryejne kete funksion, kushtojn shume mbi 1K Euro nese do ta marresh te mire dhe te fuqishme, por ke edhe nga ato te lirat.

  1. Qfare funksioni kryejne keto Paisje?
  1.Kto paisje bejne zgjedhje matematikore, dhe nese paisja jote arrin te zgjidh detyren matematikore e para nga paisjet e tjera qe jan duke u munduar ta zgjidhin te njejten detyr , ateher ti merr me se shumti Bitcoin ndersa paisjet tjera marrin me pak se ti.
  2.Ku mund te bleje nje paisje per mining?
  2.Per te poseduar nje kesi paisje duhet te blesh online ne faqet e medha botrore per blerje online siq jane: amazon,ebay etj.
  3.Qfar duhet te posedoj pos kesaj paisje qe te beje shum bitcoin?
  3.Gjeja e par qe duhet te dish nese deshiron te fillosh mining eshte qe Rryma elektrike shfrytzohet shum gjat punes se kesaj paisje, gjithashtu duhet te posedosh ftofes, rryma elektrike shpenzohet shum dhe qe ne kosove dhe shqiperi nuk ja vlen te merresh me mining pasi qe faturat e energjis elektrike jan te larta, pos te beni ndonje "dallavere" me keqperdor rrymen.
  4.Ku mund te gjej ne kosove keto paisje.?
  4.Ketu mund te gjeni paisje per gjenerimin e btc : http://www.merrjep.com/Shpalljet/Gj...rRent,WantingForRent,WorkIsWanted,WorkIsGiven
   
 2. Kriza

  Kriza Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  3
  Mos u merrni kot me mining se nuk nxirrni dot as 1/4 e lekeve te pajisjes
   
 3. Artin J.

  Artin J. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  28
  gabim je
  me sa di une fitimet jane shum te mdhaja
   
 4. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  problem osht vlla, duhet me ble toolin qe kushton shum shtrejt plus rryma ksushton shum
   
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Djema, une jam marr me studimin e mining dmth per te llogaritur fitimit.
  Dhe erdha ne perfundimin qe : perdorimi i ketyre pajisjeve jep fitim shume te vogel + qe rryma eshte e shtrenjte atehere me 1-2 pajisje sa vlen.
  Gjithashtu kuptova qe per te patur fitim duhet te kesh +500 pajisje. Ky investim eshte shume i madh dhe nese e ke si shume per te investuar personalisht do hapja ndonje biznes tjeter...
   
 6. Artin J.

  Artin J. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  28
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Zakonisht faucets nuk jane scam.
  Por paguajne pak.
  Ajo 0.1btc i bie 1/10000 persona.
   
 8. valmir kqiku

  valmir kqiku Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  O inderuar un luajta aty fitova por kam ber terheqje qe 1 jave eshe pendin ende skam marr pagese
   
 9. valmir kqiku

  valmir kqiku Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  a terdhen ore inderuar a ti leshun
   
 10. valmir kqiku

  valmir kqiku Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Ti qe ke mar pagesa une ende qe 10 dite nuk me ka ardhur pagesa . tani e mbyllen kejt ate faqe .0.035000 me mbeten pending
   

Shpërndaje faqen

Loading...