1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje per blerje online

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga tosi, 12 Gusht 2015.

 1. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,203
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje, Me intereson te dij sa eshte taksa dogana per blerje online deri sa ki drejt me ble pa doganue ?
   
 2. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  nqs vjen pakoja e indentifikuar si psh "iphone 6" do paguash dogan, nqs ta bje direkte posta nga e cila ta nisin porosin nuk pagu gje.
   
 3. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  598
  Pikë nga trofetë:
  263
  Pershendetje cdo pako e cila kalon vleren mbi 22euro duhet te doganohet dhe pagesa per ta mare pakon eshte 27% e vleres se cfare ka ne ate pako, ka rraste kur mund te tejkalohet edhe dogana kur derguesi e shpreh vleren me nje shume me te vogel, ose e dergon si dhurate.
   
  Bb. pëlqen postimin.
 4. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,203
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  flm shume
   
 5. melinagee

  melinagee Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,786
  Pëlqimet:
  533
  Pikë nga trofetë:
  293
  Kur e paskan bërë 27% me sa di unë 20% ka qenë.
   
 7. melinagee

  melinagee Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Taksa 20% po me mire blerje online ne dyqane ne Shqiperi sesa jashte se vonon shume
  Me porosit te Dyqan Taxi te vjen per 24 ore https://dyqan.taxi
   
  bofy pëlqen postimin.
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,786
  Pëlqimet:
  533
  Pikë nga trofetë:
  293
  Emo mirë e morëm vesh.
   
  EddieN dhe bofy pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...