1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje per Adsense Click

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga TMT, 14 Tetor 2015.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,450
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Si ka mundesi qe ke arritur aq shume shitje ?
   
 2. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  mbi 1.5m fansa ne 3 fanpage per fashion. 1 fanpage me 320k fansa e kam marr 500 euro.
   
 3. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  pe shoh qe kan than nuk eshte e mundur qe i fitojn ka 20k€ ne muj, une po te them qe osht e mundur vlla mos i hup shpresat vallah veq a ki fan page tmira edhe dita dites kan mu rrit fitimet.Edhe pse kush punon adsense e din qe me Fan page clicku osht i vogel edhe prej usa me e pas , mas mirti osht me pas Organic Traffic qe vjen prej Googles , Bingos etc.
   
 4. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  O ti shoku, mos e refero ndeshjen nga televizioni por vetem komentoje se ashtu nuk ben gje!

  Se pari nuk je askund me ate qe ne punojm, se dyti ne kemi mardhenje kontraktuale me çdo kompani dhe nese ti e ble nje produkt nga ato kompani dhe te kushton 1000 euro, ne ate produkt e kemi me kontrat qe e blejm 25% me lire sepse ne jemi blers te rregull dhe blejm produkte vetem me shumice p.sh. 10.000 deri 50.000 produkte i blejm keshtu qe mos shkruaj palidhje sepse nuk te ka hije dhe sa per info nuk jemi nga Al por nga Ks dhe jemi si biznes i regjistruar ne Gjermani sepse kemi punetor shqiptar dhe atje dhe selia kryesore eshte atje. Mos be shpifje pa e pasur as iden se kush jemi dhe çfar produkte shesim sepse nuk perfiton asgje me kto veprime. Klm P
   
 5. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  keto kompani neve na japin mallin ma lir ne qat mall e shesim pa e pru ne Kosove

  ne fakt e blen dikush tjeter ate mall por me ndermjetsimin tone.
  keto jan dy fjali se i nxora nga teksti i pare .

  Nqs je ne rregull pse se shperndave webin se ndoshta blete kush

  2 fjal the 10 kundershtime bane ti i ehr the marr 10 000 produkte me shumic tash thu ktu un jam ndermjetesues ik mos repliko ma


  skema se si funksionon kjo eshte shum e thjeshte

  bleresi te pagun 100 euro ty per nje qante

  ti merr 100 eurot edhe e blen at qante 20 euro nga aliexpress/ebay ose diku tjeter edhe i ban shipping direkt tek adresa e blersit (ne fakt e blen dikush tjeter ate mall por me ndermjetsimin tone.)

  a di si puna e shoh se je ne kosov edhe kosova ka ligje te rrepta per evazion fiskal gjith te mirat .
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  shko e rrej naj fillestar ose naj fmi se baca ka moti se i ban kto pune vete ;);)
   
 7. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  I kam jap arsyet pse nuk e shprendaj (e ke siper vetem hapi syt dhe e gjen).

  Sa fmi qe dukesh, replikon ne temen time dhe thua mos repliko hehe Zot jep mend aty ku nuk ka. O femi i pa edukuar po normal qe ndermjetsues jemi per nje produkt qe dikush e blen sepse sikur mos te ishin blersit ne nuk do ta ndermjetsojm per blerje ate produkt. Po ti dy lidhje nuk i ke dhe replikon per te marr ndonje informacion se si funksionon por ti nuk meriton asgje te tregoj sepse je injorant.

  Hehehehehe shume i mençur je hahaha O zot, jemi ne shekullin 21 o plako nuk ka me askund ne bote qe e ha kete metodent tende qe e paske praktikuar ti, askush nuk eshte budall qe ti jap 80 euro extra per nje çante 20eurove perderisa hap komjuterin dhe e porosit vete te aliexpress ose ebay etj... Tek ne pagesat behen ne menyre virtuale dhe kjo nenkupton qe ai apo ajo per te bler tek ne diçka duhet produktin ta blej me nje Pc ose Mob ose Tab ose... ne menyre virtuale (jo me na jap pare kesh ne dore) dhe sa vje tek ne qe nuk bejm shume reklam ne gjithe boten, atehere ka mundesi ta blej ate produkt nga aliexpress ose ebay me 20 euro :D por ata po vin tek ne po blejn jo tek keto kompani qe ti i ke permend dhe ketu ka diçka pse i terhjek te vin tek ne dhe ne vizita ne dite kemi mbi 20k vetem me nje domain (porosi kemi me mijra euro ne dite), tani kemi hap dhe shume domaina te tjer por jo qe na duhen por per shkak qe te fitojm edhe nga Adsense dhe ti kerkon ta tregoj domainin hehehe nuk ta tregoj sepse behesh klient i rregullt i faqeve tona por jo per te bler diçka sepse mesiguri per te bler tek ne duhesh te kesh dhe lek por behesh klient i rregullt i faqeve tona duke i klikuar reklamat tona çdo sekond dhe mundesh te na besh probleme keshtu qe per ty nuk ka hapsir tek faqja yne. Mos u ndje i ofenduar diqka sepse nuk kemi asnje vizit nga Al, Ks, Mk, Me, Sr te garantoj ;) Klm edhe mos u perzi ne punet e huaja sepse ne kete menyre te thash nuk arrin asgje. Ne vazhdojm punen qe kemi dhe elhamdulilah jemi te kenaqur me rriskun qe Zoti po na dhuron me kete biznes ndersa ti rri duke ber shpifje dhe ndoshta ngelesh duke u sill verdall dite e nate ndersa nuk e ke haberin me çfar mirremi ne dhe sa fitojm sepse sikur ta dije sot e dy muaj nuk te kishte zen gjumi duke ber perpjekje te behesh kopje e jona.
   
  Last edited: 28 Tetor 2015
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  un jam fmi un zdi ti je ni qerr se rren .

  Diss
  [​IMG]
   
 9. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kushdo qe e sheh kete foto e dallon cili eshte rrenci, dul photoshopi i bani krejt shqiptart miljonera :D tung e ki
   
 10. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Mos ji aq i sigurt o zemer te qoj edhe ca foto te tjera e te plasish krejt
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  une pe dii qyshh o qajo veb faqe , edhe e dii qfar fanpage ke .
  ama kjo porsche soo e jotjaa ..
   
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  webi im eshte scam edhe jam i sigurt se do iki ne burg ne rraportimin me te vogel epr at nuk e kam shfaq webin krejt ai porche panamera 4s esht i imi.

  Nqs keni ndonje njeri ne shengjin pytini kush i ka panameren e bardhe edhe jaguar-in ngjyr mjalti
  ndersa kjo e nje shoku qe merret me te njejten pune...

  [​IMG]
   
 13. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  porche panamera 30 mij euro a marr.
   
 14. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  hahahhah ti a neve po na fullliratt ,, foto qka hypp naper kerre po na shiteshh neve ,,
  edhe pse po genjen per ate faqe , hahah ani tashh qka i kishe boo do postime shume pldh ,
  ki ni fanpage t madhe dikun 500k a po 300k , prejj asaj fiton , po moss u bo fullirat me fol te pa verteten ,
   
 15. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
 16. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Do I lutesha Administratorit qe te mbylli temen pasi po degradon... Anonymous, nuk e kam me te keq, por te shesesh pordh per makinat qe ke nuk te ben edhe aq special... ate qe ke mbaje per vete edhe ato fotot e adsense shume te dyshimta ngjajne por gjithsesi, shpresoj qe te jene te verteta sepse skam inat me ty por me menyren se si sillesh... Gjithe te mirat
   
 17. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  mbylleni ai qe e kupton nuk eshte adsense ajo foto por woocommerce. (plugin qe sherben epr te shitur produkte ne wordpress.
   
 18. ilsnezir

  ilsnezir Anëtar Aktiv

  Postimet:
  204
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  po i tij ?shte sepse e di un webin qe ka fhe Scam eshte edhe n foto ate fomain ka shltojtur ju siguroj un 100%

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   
 19. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po perse me plas me foto falco o fmi i paedukuar, sikur te ishte kjo vetur e ytja une isha gezuar sepse fundi, fundit edhe pse qenke shume i papjekur dhe rrenacak, fundi fundit je shqiptar dhe une gezohem kur shoh ndonje shqipe duke perparuar.

  Si ajo foto siper me para si keto me vetur qe te dyja jane fake dhe e di nga cili web i ke marr por nuk dua te humbi kohe me ty sepse nuk jemi ne nje nivel per te debatuar (per mua je i vogel me kto veprime qe je duke i ber sepse une per nje dite qka fitoj jo nga Adsense por nga Biznesi qe kam, ti ndoshta per 2 apo 3 vite nuk i arrin por une nuk jam si ti femi me publikuar shifra te medha sepse ka mundesi qe dikush me keqkupton).

  Ti inshAllah behesh miljoner por behu djal i mire dhe fito me mend e jo me ëndrra duke genjyer sepse fundi, fundit e genjen veten por jo edhe ne.

  Edhe te tjeret te kane treguar qe je duke genjyer keshtu qe terhjeku nga kjo teme sepse hor u bere me kto foto :D

  Administratoret mund ta mbyllin kete tem sepse ky femiu i paedukuar i dha kahje tjeter temes.
   
 20. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  E njejta gje eshte... gjithsesi,
  I totally agree.
   
  TMT pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...