1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje per Adsense Click

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga TMT, 14 Tetor 2015.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje

  Kam lexu ketu ne forum qe ka shqiptar qe brenda muajit me Adsense po i fitojn nga 20mi euro dhe jam kureshtar ta di se a i fitojn ne menyre te rregullt apo jo ato para sepse une jam duke fituar nga adsense qe 15 dite (50euro .min deri 60euro .max) dhe asnje dite skam arrit brenda dites ti fitoj 100euro e me lere te fitoj aq sa fitojn ata. Dua ta di a i fitojn ne menyre te rregullt apo jo.

  Edhe pyetja tjeter eshte:
  1. CTR e kam 0.23% (pergjithshme dhe ditore) dhe CPC 0.22% (pergjithshme dhe ditore) ndersa Page views (ditore) 50.000 dhe Impressions (ditore) 150.000 a lejohet p.sh. ti them ndonje shoku ne Usa, Germany, Angli qe ti klikoj reklamat (e di qe eshte e ndaluar me rregulla te adsenses) por perderisa kam kete CTR dhe CPC kaq te vogel dhe nese i them ndonje shoku (qe nuk jeton ne Ks, Al, Mk) a ka ndonje shance qe adsense ta kuptoj qe i kam thene ti klikoj reklamat (kete trafik e kam vetem me nje domain sa per info se kam ble dhe tani jam duke i fut ne perdorim dhe 10 domain te tjer por ate shifren e atyre 20mi euro ska shance ta arrij vetem nese filloj ta bej kete me shoke ne Usa, Germany, Uk).

  Nese kontaktoj me miq (shok) ne Usa, Germany, Uk, me viber e di sigurt qe adsense nuk arrin ta kuptoj qe i kam thene ndonje shoku klikoj reklamat por nese kontaktoj nga facebook apo twitter a ka google adsense ndonje akccess tek keto kompani si facebooku qe ti raportoj adsenses qe une i kam thene nonje shoku qe ti klikoj reklamat apo jo ? Cdo her po i referohem shokeve ne keto tri shtete jo shokve qe jetojn ne Ks, Al apo Mk, Me.

  Arsyeja e klikimeve nga Usa, Ger, Uk eshte sepse sa her kam klikime nga keto shtete cdo her nje click 2euro min mi jap dhe max deri me tani 14 euro
   
 2. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  kujdes cpc +20% a shum e madhe jo e vogel.
   
 3. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  oh shit mfal e lexova shpejt mendova se eshte 20%
   
 5. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Haha mos e ke dert, ne rregull eshte shoku
   
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Larg asaj ti thuash shokeve ti klikojn reklamat se nuk te shkon larg..
   
 7. rockstar

  rockstar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  339
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Edhe nje gje kupto qe te rrejn ata qe te thojn se po i fitojm 20mi euro. Sa per met kliku shokt mos gabo pasi qe mund te hetohesh shum let dhe mos ti fitosh as ato qe je dike i fituar.
   
 8. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne rregull, flm shume per kete info sepse kam mendu qe vertet i fitojne 20mi euro e thash vete me vete kur ata fitojn 20mi pse mos ti fitoj edhe une sepse per ideja dhe strategji di plote por per ti arrit 20mi ne muaj une per vete, tani per tani as edhe nje shance nuk kam... edhe nje her flm, klm
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Fito 500 -600 euro je si bos ;)
   
 10. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne ditje une ska shanca mi fitu 500-600 euro ndersa ne muaj po, 1500 min dhe 2000 max per fillim por kam investu ne disa domaina dhe shpresoj qe do te arrij me shume ;) shoku
   
 11. ilsnezir

  ilsnezir Anëtar Aktiv

  Postimet:
  204
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  cili eshte webi qe ke tani qe po fiton nga 1500-2000 ?

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   
 12. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Eshte unik, nese ta tregoj webin ti ose dikush tjeter qe e sheh mun ta bej te ngjajshem dhe fitimi me zvoglohet per disa her :(
  Disa muaj-vite kam lexuar derisa kam ardhur ne nje perfundim te keti biznesi dhe keti webi. Por per te ndihmuar pak rreth webit ok na jemi ndermjetsues te disa kompanive te kines, shteteve bashkuara arabe, russis, usa, ger, uk shqipris, mk etj... keto kompani neve na japin mallin ma lir ne qat mall e shesim pa e pru ne Kosove hiq, do te thote ne bahmi qe pe blejm a ne fakt e blen dikush tjeter ate mall por me ndermjetsimin tone.

  Klienti vjen ne webin tone e blen ose e porosit, ne pastaj shkojm te ato company dhe i kryejm pagesat me nje qmim me te lire se cdo kush tjeter ne blejm dolar ose euro ose bitcoina ose rial ose franga ose lek ose denar ose.. (me nje fjal krejt paret e botes) dhe me to pastaj e blejm mallin dhe automatikisht dy perfitime i kemi pernjehere, njera se na bjen ma lire kur blejm dollar, euro, bitcoina ose pare cdo shteti dhe dyta sa ma shume qe blejm na mall nga ato company aq ma shume fitojna na prej rabatit.

  E qat domain qe na vizitojn i kemi fut edhe reklamat e adsenses qitash qe te kapim pare edhe prej adsenses se kemi viyitor te rregullt + edhe nja 10 domaina i kemi ble veq per me fitu prej adsenses se prej shitblerjeve na mjafton nje domain

  Me dy poteza sun fitohen 1500 ose 2000 euro, duhet pune, pune nate e dite qe nje dite te shohesh pak drite!! klm
   
  megaholdings pëlqen postimin.
 13. ilsnezir

  ilsnezir Anëtar Aktiv

  Postimet:
  204
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  ahhah nejse t uroj t fitosh sa m shum

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   
 14. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Flm ;) shoku
   
 15. rockstar

  rockstar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  339
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  E ti shoku kto blerje i boni ju online apo si dhe a shitni me shumic a pakic gjera aty?. Po me pelqen ideja e juj shum ide e mir kjo esht lloj affilat marketingu por i paskit ra ne fije.

  Suksese
   
 16. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po, po online por ne kemi dhe marveshje me secilen kompany dhe jemi me te priveligjuar nga te tjeret sepse ne kur blejm mall, blejm vetem me shumice ndersa mallin e shesim edhe me pakice por me nje çmim me te lart se ato kompani ose me çmim te njejte si te tyre por ne fitojm sepse e marrim mallin me lir se çdo kush tjeter. Fitime kemi dhe kur dollarin ose euron ose bitcoins e shendrrojm ne valuten e ketyre komapnive dhe ne ketu ne forum me disa anetare ju kemi jap euro dhe kemi ble bitcoins etj.. sepse bitcoins e perdorin pothuajse cdo komapny e madhe qe ka per synim tregun nderkombetar
   
  megaholdings dhe rockstar pëlqejnë postimin.
 17. MarketKing

  MarketKing Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pse po i lodh Userat kaq gjate ! thuaj qe merrem me affiliate marketing njekohesisht nxjerr Fitime dhe nga Adsense :v


  sa Per ate 20K euro n muaj njof shqiptar q bejne dhe me Shume se aq :)

  varet Sa Trrafik ke - cfare shtetes - cfare Faqesh Sociale (FB-Twitter-Insta) Ndikon Keywordi per webin dhe renditja ne SEOetj
   
 18. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me sa kam kuptuar nuk eshte affiliate.Affiliate eshte kur dergon me link blersa kurse ky ben drop shipping.Nese njeri ble nje bluze 20€ ketu ai e porosit nga kina me cmim 5€.(Shembull)

  Ps:dhe sikur 10 shoke te klikojn nuk ke ci do sepse do kesh rrezik te marresh ban.
   
  TMT pëlqen postimin.
 19. TMT

  TMT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Flm shoku per kete pergjigje
   
 20. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  politik e thjesht moti a ka e perdor ske pse i rren njerzit fare.

  e gjen nje qant louis vuitton (origjinale gjasme) ne aliexpre ose dikund 20 euro
  e vendos ne shitje tek webi jot 200 euro
  1 shitje fito 180 euro edhe moti ka punoj me ikyt edhe po mundohem me u terheq avash avash pasi njeri qe e njoh un eshte ne polici edhe sot tu hsit gjera autentike gjasme edhe tu ju qu produkte fallco mos bani thu se keni zbulu dicak

  gjith te mira

  me shitje kam ba 5000 euro ne ni nat po veq mos te harrojm se jan leket e haramit. e po ra ndum policia shqiptare ik per lesh bubi si biznes i paregjistrum eshte 10 000 euro minimum gjoba pastaj mashtrim se shet gjera imitim per gjera autentike asht burg 3 vjet deri ne 15 vjet :D
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...