1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

pc nuk starton ne menyren e duhur

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga adnan73, 13 Gusht 2017.

 1. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  pershendetje anetar te ketij forumi ka disa koh kam problem pc mbasi nuk perdoret per nje koh dy apo tre ore fiket ose kalon ne slep si thuhet dhe pastaj kur don ta hap me maus nuk don duhet te besh fikje te dhunshme ose ta shkyqish nga ryma dhe pastaj ta ndezesh dhe e qet aty yu pc automatic repair diagnostik problem dhe e qet restart ose advanced kur e ben restart pastaj ndizet a ka kush njohuri qkamund te jetne pyetje edhe w 10 pro
   
 2. beharluu

  beharluu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  472
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Te njojtin problem e kom pas ne loptop kur kalojke ne sleep nese se prekshe mausin mejher nuk u ndizke ma dikush ka than qe o problem i driverav mirpo nuk e di pergjigjjjem shpresoj dikush te te ndihmoj
   
 3. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  do te thot se nuk ja keni iden apo nuk keni pas raste te ngjajshme
   
 4. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  ja valla askush nuk mu pergjigj me kan than dikush se j
  mund te jet problem edhe power suplay po sma mer mendja
   
 5. ILazz.Os

  ILazz.Os Anëtar Aktiv

  Postimet:
  175
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  ka mundesi me pas problem kartela grafike ose procesorit duhet me i qit mast :D
   
  adnan73 pëlqen postimin.
 6. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  po qysh mundem mee dit cili asht problemi i nderuar
   
 7. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  shiko temp te cpus se ai do e kete prb
  ca procesori ke
   
 8. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  me shpjego sita bej shoku
   
 9. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  te jap teamviever ko0de mendihmon
   
 10. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  vore 2 duo 3.0
   
 11. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  do te doja shum por me ka mbaru tritali i team viewer ia qr po te ndihmoj keshtu
  si fillim shkarkoje nga webi kte proframin speccy dhe ky te tregon temp te cpus gpus hdd etj
   
 12. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  adnan73 pëlqen postimin.
 13. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  ok shpresoj se do jeni aty edhe per disa minuta ok
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 14. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  CPU
  Intel Core 2 Duo E8400
  Cores 2
  Threads 2
  Name Intel Core 2 Duo E8400
  Code Name Wolfdale
  Package Socket 775 LGA
  Technology 45nm
  Specification Intel Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
  Family 6
  Extended Family 6
  Model 7
  Extended Model 17
  Stepping A
  Revision E0
  Instructions MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, Intel 64, NX, VMX
  Virtualization Supported, Disabled
  Hyperthreading Not supported
  Bus Speed 333.3 MHz
  Rated Bus Speed 1333.3 MHz
  Stock Core Speed 3000 MHz
  Stock Bus Speed 333 MHz
  Average Temperature 45 °C
  Caches
  L1 Data Cache Size 2 x 32 KBytes
  L1 Instructions Cache Size 2 x 32 KBytes
  L2 Unified Cache Size 6144 KBytes
  Cores
  Core Speed Multiplier Bus Speed Rated Bus Speed Temperature Threads
  Core 0 2999.9 MHz x 9.0 333.3 MHz 1333.3 MHz 45 °C APIC ID: 0
  Core 1 2999.9 MHz x 9.0 333.3 MHz 1333.3 MHz 45 °C APIC ID: 1
   
 15. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  Graphics
  Monitor
  Name HP L1740 on NVIDIA NVS 300
  Current Resolution 1280x1024 pixels
  Work Resolution 1280x984 pixels
  State Enabled, Primary
  Monitor Width 1280
  Monitor Height 1024
  Monitor BPP 32 bits per pixel
  Monitor Frequency 60 Hz
  Device \\.\DISPLAY1\Monitor0
  NVIDIA NVS 300
  Manufacturer NVIDIA
  Model NVS 300
  GPU GT218
  Device ID 10DE-10D8
  Revision A3
  Subvendor HP (103C)
  Current Performance Level Level 0
  Die Size 57 mm²
  Release Date Dec 01, 2010
  DirectX Support 10.1
  OpenGL Support 4.1
  Bus Interface PCI Express x16
  Temperature 55 °C
  Driver version 21.21.13.4201
  BIOS Version 70.18.9f.00.0c
  ROPs 8
  Shaders 16 unified
  Memory 512 MB
  Count of performance levels : 1
  Level 1 - "Perf Level 0"
   
 16. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
 17. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  po mjaftojne.... por sbesoj se ka problem cpu se temp 45gradC
   
 18. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  per mednimin tim coje tek ndonje servis
   
 19. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  ok a grafika ose power suplay ose furnizuesi i rymes a mund te jen problem
   
 20. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  po njera prej ketue mund ta kete prb me shum gjasa
   

Shpërndaje faqen

Loading...