1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje PC Monitor problem

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga KMN, 16 Janar 2019.

 1. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje djem e kam ni problem me Monitor
  pc po ndizet amo monitori nuk qet kurgjo veq zi edhe dhezet ni drit e portokallt nuk pe di tash a ka problem kartela grafike apo power supply ??
  e kum provu edhe kabllen aty amo nuk ka problem te pc-te tjer veq te ky
  PC Dell osht
  A din najkush qka duhet me bo?
   
 2. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,401
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  Kqyr kontrollo ram memorien aty duhet tjet problemi heke dhe shtine prap duhet me tu rregullu
   
  KMN pëlqen postimin.
 3. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,361
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  228
  Një pyetje shtesë, a ke provuar monitorin në ndonjë PC tjetër.
  Përshëndetje.
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Bënë sinjal kur e ndez? Ndonjë bip? Nëse po mund të kesh problem edhe me karten grafike
   
 5. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  43
  po tamon kur pe ndezi po bon beep edhe spo qet kurgjo ne ekran a kshtu procesori po punon
   
 6. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  43
  po e kum provu me ni pc tjeter qat monitor po bon amo te qiky qe ka problem jo
   
 7. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  228
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo te heqesh ramin dhe ta pastrosh si ramin dhe vendin ne motherboardh dhe provoje nese nuk ndez prap provo te heqesh baterin e biosit dhe ta ndezesh pa bateri.
   
 8. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  43
  ja kum hek me ram e me bateri te biosit amo apet sbon spe di ku osht problemi
   
 9. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  228
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ramin duhet ta vendosesh gjithmon ndersa baterin mos e vendos
   
 10. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  43
  po amo pa bateri te biosit nuk bon pc
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ok beep e bënë vetëm njëherë apo në vazhdimësi? Nesee bene vetem njëherë është karta nëse e bënë dy here apo në vazhdimësi eshte ram.
   
 12. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  43
  ne vazhdimesi bon
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kanë problem ram provo t'i pastrosh, veri tek e tek dhe ndryshoi vendet
   
 14. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  228
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Punon e kam provuar un shum here
   
 15. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,361
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  228
  Në bazë të përshkrimit nga postet paraprake, me keqardhje me duhet të them se të është djegur RAM memorja, në mos edhe slloti i RAM memories. Si rekomandim, provo dhe gjeje një RAM të ngjashëm dhe vendosja.
  Pershendetje.
   
  @science, KALI-ALB dhe KMN pëlqejnë postimin.
 16. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per ta pare nese e ka problemin ram ose sloti sic ka the me larte @dr_iton provo me e vendos ramin me nje pc tjeter dhe nese punon dmth qe e ka fajin slot ram.

  Slot-i ose riparohet dmth mund ta pastrosh ose ka nje pjes e slot-it qe do saldu.

  Nese slot ram esht prish atehere do ndryshu motherboard ndonje pjese e qarkut.
   
  @science pëlqen postimin.
 17. flamurzenelaj

  flamurzenelaj Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje!
  A ja vlen me e ble ni monitor acer 22" model al2216w per 40 euro. A munen me pas defekte?
  Faleminderit!
   
 18. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,499
  Pëlqimet:
  2,089
  Pikë nga trofetë:
  448
  Hape nje teme ne vete, por po te jap nje pergjigje te shkurter edhe ketu.

  Sigurisht qe mundet, por nese pyet a ka sigurt defekt kete pune nuk e dijm. Puna e monitorit e ka shum leht me kqyr a ka defekt, e lidh ne rrym e fut ne PC, edhe e kqyr vet, cfar fotografie te nxjere.
   
  Mena dhe RexhepS pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...