1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Paypal- Verifikim banke

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga tyrex1337, 22 Nëntor 2019.

 1. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Paypal kerkon routing number the account number.
  Pyeta ne bank oer routing number dhe me than qe esht IBAN ama nuk e ve dot sepse esht me shum se 9 karaktere. Ca duhet me be?
   
 2. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,730
  Pëlqimet:
  304
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pershendetje, te sygjerosh ti telefonosh ndoshta te kushton $, por ske cfare ben! Pasi ben login ndiq kete link, mua nje problem qe kisha me paypal bussines ma zgjidhen nepermjet telefonates!
   
 3. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ska zgjidhje tjeter pa i marr ne tel?
   
 4. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,730
  Pëlqimet:
  304
  Pikë nga trofetë:
  213
  Besoj nepermjet emailit ose kontaktoji ne facebook per nje pergjigje me te shpejt.
   
 5. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ti vet si e ke konfirmuar banken? Apo perdore karten? Sepse un skam kart dhe nuk me leverdis
   
 6. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,730
  Pëlqimet:
  304
  Pikë nga trofetë:
  213
  Po te gjitha i kam lidhur nepermjet kartes me eshte dukur me praktike se di pse ndoshta ngaqe jam mesuar qe ne krye te heres me karte VISA.
   
 7. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  38
  routing number esht vetem per bankat ne US nuk ka routing number ne asnje banke shqiptare vertetoje me debit card visa
   
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Me qfar shteti je regjsitru ?
   
 9. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Shqipri
   
 10. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Nuk kam prandaj, dhe sdua tkem
   
 11. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,647
  Pëlqimet:
  500
  Pikë nga trofetë:
  208
  po cudi osht ajo pjes se edhe un kur kam hap paypal AL skam pas naj her mundsi me vendos IBAN po mka kerku router/account number qe esht per bankat USD pra USA po kam payoneer dhe kam perdor payoneer US bank account/router dhe nga payoneer i kam transferu ne bank shqiptare nqs ke payoneer perdore nqs jo provo me kontaktu sup nga email vonon me kthy pergjigje diku ke 2-3 dit


  Payoneer nuk bon me bo transferta nga payoneer ne bankat e kosoves!
   
  bofy pëlqen postimin.
 12. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Fute nje Visa ste duhet banka :D
   
  perrex pëlqen postimin.
 13. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,730
  Pëlqimet:
  304
  Pikë nga trofetë:
  213
  Mesa informacion kam une paypal nuk lejon te perdoresh payooner! Perndryshe ta ben disable llogarine.
   
 14. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,647
  Pëlqimet:
  500
  Pikë nga trofetë:
  208
  Kam ngju qe ka dal aj ligj po sjam i sigurt per cilat shtete esht n`ekzekutim. Para 1 jave e kam hap 1 llogari paypal me USD bank t`payoneer dhe skam pas probleme po funksionon n`rregull dhe dokumentat mi kan pranu pra e kam verified..
   
 15. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  28
  A bon me hap PayPal me emer te njejt a ?

  edhe a e ke hap ne IP te kosoves apo ne VPN ?
   
 16. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  skam sepse marrin perqindje kur terheq leket nga banka
   
 17. tyrex1337

  tyrex1337 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  un dua ti terheq leket ne cash duke i transferu nga paypal balance te llogaria bankes time
   
 18. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,647
  Pëlqimet:
  500
  Pikë nga trofetë:
  208
  @JetmirKs me ip te Kosoves

  @tyrex1337 edhe payoneer te ofron te njejtin funksion vetem qe esht pak metod e gjat vonon 3-4 dit me teper pra kur don me qit pare cash shkon
  paypal => payoneer => banka jote https://prnt.sc/q1sewh
  vec se kur t`hapesh payoneer sigurohu mir qe esht bo full verified se ti mbajn paret pending deri sa ti japesh krejt dokumentat dhe vonon pak
   
 19. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Po thu qe prej Paypal munesh mi bo transfer n'Payoneer ? Se un karten e payoneer e kom shti n'paypal amo kur du me bo transfer nuk ma qet karten e payoneer vetem kartat e kosoves qe i kom...

  Ose nuk tkam kuptu ty mos e ki fjalen prej Payoneer me bo transfer n'Paypal apo prej Paypal n'Payoneer ? Qe kishe pas mundsi me ma spjegu ma mir edhe si duhet... qofse ktu smunesh npm...
   
 20. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  299
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  une e kom paypalin me raiffeisen edhe nuk mujsha me pranu pagesa , a me bo bojsha pa problem kohen e fundit e bona bussines account a osht ma mire tash a ka edhe nej kush problem faleminderit
   

Shpërndaje faqen

Loading...