1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Paypal per biznis ne Kosove?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga ArditiMaCai, 30 Tetor 2019.

 1. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Deshta me ju pyt a ka najkush naj zgjidhje se qka me bo per pagesa online.
  Na prej Kosoves jo qe jena te izolum njet reale po edhe nInternet smujna me dal prej kti veni.
  Pom duhet PayPal per biznis edhe spo kom qa me bo, dikush po thot qe me Raiffeisen bank, po plot po thojn qe ju ka deshtu apet. Deri qitash senet qka i kom mendu jon:
  1) Raiffeisen bank - Jo e sigurt qe punon per shume kohe.
  2) Me qel PayPal ne emer te dikujna jasht shteti , po smunesh me i terhjek paret ne Kosove edhe shume pune per ata personat jasht shteti .
  3) Me ble numer prej Shqiperise , edhe me mujt me qel naj bank account ne shqiperi?

  Hale spo kom zgjidhje , ju kisha lut naj ndihme ose ide nese keni?
  Faleminderit
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,543
  Pëlqimet:
  633
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese punon me rregull kurgjo nuk te deshton , fjal jan ato qe tkan thon qe ka deshtu reaiffeisen , nese ka deshtu diqka ateher kan deshtu dredhit e tyne dhe jo paypal me raiffeisen bank.
   
  ArditiMaCai pëlqen postimin.
 3. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Okej faleminderit per ndihme, neser besoj qe kom me shku me hap llogarine ne Reiffesien. Veq do pytje para se me qel.
  1) A e din qfar lloji duhet me kon llogaria n refiessen , ktu lexova qe duhet me kon Visa Electron.
  2) Nenshtetsine a duhet me vendos Albania edhe a duhet me pas nr te shqiperise me konfirmu najsen.

  Biznesi qe kom me bo osht me shit artwork temin personal online , ndoshta me shopify
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  631
  Pikë nga trofetë:
  173
  Regjistrohu me serbia
  Kartelen duhet ta kesh Visa - Debit
  Dhe ske me pas asnje problem , vetem e verefikon kartelen dhe shnet.
   
 5. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,543
  Pëlqimet:
  633
  Pikë nga trofetë:
  243
  Visa electron, nenshtetsia albania dhe jo serbia qysh tka thon ky antari ma nalt , Numrin e shkrun tondin.
   
 6. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Okej pe provoj pra me Albania , gjitashtu e kom pas n emer tem 1 paypal para 3 vitev kur pata provu per her tpar , mdoket nenshtetisa u kan aty Kosova , edhe me bank te tebit pata provu po nuk ka funksionu , a me qel prej fillimit a bon edhe veq qaty me hi me i editu ?
   
 7. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  154
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo te Delete account pastaj hap nje te ri
   

Shpërndaje faqen

Loading...