1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje PayPal Maqedonia

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga notime4u, 13 Shkurt 2020.

1. notime4u

notime4u Anëtar Fillestar

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    A ndin dokush ndonje metod qe te perdor paypal per te pranuar para ne maqedoni?

othermama pëlqen postimin.
  2. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,482
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    243
    Vetem regjistrohu me country macedonia dhe konektoje kartelen tonde me paypal dhe kaq.

3. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po ama nuk mundet te pranoj pagesa, veq me pagu po bon :(

4. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,482
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    243
    Si po mendon nuk mundesh me pranu pagesa ? Ku smundesh me i pranu ato pagesa , direkt ne paypal apo prej paypal nuk mundesh me i terhek ne kartel ?

5. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Te dyjat, psh ti nuk munesh me mqu te holla, as nuk mundi mi terhjek.

6. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,482
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    243
    Qfar problemi i qet atij personit qe deshiron me te dergu pare ty ? Edhe ku e din qe nuk mundesh me i terkeh paret nese ne at account spaske mundsi me dergu pare ?

7. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po nese nuk munesh me pranu pare, ather nuk mundesh me terhjek se i bjen qe ski.

8. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,482
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    243
    Jo nuk osht kshtu se ka lloj lloj pengese qe nuk po e di sakt per qka bohet fjal.

Edhe mu kaniher me del problem nuk mundem me pranu pagesa pasi personi qe deshiron me dergu pages osht si ne list te zez nga paypal dhe nuk mun me marr pages nga ai person. Kaniher gjithqka osht ne rregull si nga ana jote si nga ana e tjetrit po thjesht ka naj problem nga paypal qe duhet me u bo login me ip tjeter apo me hy permes app, apo me fshi cookies, cache ne browser.
    Kshtu qe tkisha preferu me provu me marr pages prej dikujt qe nuk ka pas probleme ne paypal dhe dergon pare lehtsisht, dhe nese i shfaqet 1 penges me bo foto se qfar pershkrimi te asaj pengese ka edhe e kuptojm me mir ku osht problemi.

9. shqipbook

shqipbook Anëtar Aktiv

Postimet:
    492
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    PayPal e ka ndalu maqedonin me pranu pagesa dhe withdaw nbank mu ba veq munesh me ba pages dhe refund nbank
    Sen tjeter.
    Provo hap country Albania dhe vnoje karten e bankes

10. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8

Jo nuk eshte ashtu, dua te them se nuk mundem te pranoj prej qfardo konsumerit, edhe prej atyre qe mundet mem dergu, sepse nuk kam as balance, mendoj qe maqedonia nuk i pranon, apo se kan ber versionin per maqedoni ende.

11. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po nuk kam askend ne Albania edhe nuk kam bank te shqiperis, qa me bo duhet dikush me mndihmu.

12. shqipbook

shqipbook Anëtar Aktiv

Postimet:
    492
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    un e di qe ma heret me banken e MK e kam lidh me te shqiperis
    vetem kam hyr ne paypal.com/al dhe kam hapur llogari dhe e kam vendos karten teme informatat disa gabim
    problemi esht veq qe nese tkerkojn naj verifikim ose epr pagesa tnalta sta keshilloje

13. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Ti a munesh mem ndhimu me verifikimin ?

14. shqipbook

shqipbook Anëtar Aktiv

Postimet:
    492
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    nuk e di a funksionon tani por provo si normal si ne paypal mk dhe albania ashti veq adrsat duhet me ja vnu si alb naj emer pldh amo so e sigurt kjo metod

15. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,482
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    243
    Un mendoj se qekjo osht arsyeja qe shumica faqeve na bllokojn si shtet albania edhe kosove se po i keqperdormi shum.

shqipbook pëlqen postimin.
  16. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8

Si kishmi keqperdor nese ato na e kishin ba njejt si do shteteve tjere, psh serbia, po neve na kan lon mas edhe na detyrojn me bo ksi sende, kshu qe mos thuj qe kemi faj, se na po dojm veq me ju nimu ative, sen tjeter.

17. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Jo mu bo limited per 10 minuta.

18. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,482
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    243
    Po tkuptoj shum mir se ne kto probleme qe ke has ti un dhe qdo person i kosoves qe merret me pun online i ka. Te tegoj 1 rast me 1 webfaqe qe nuk e ka pranu kosoven.
    I kam than qe nese e pranon kosoven si shtet ne faqen e tyne ateher eshte ne te miren e tyne pasi kan me ps fitime te shumta pasi njoh shum
    Persona nga kosova qe e kishin shfrytzu at sherbim tyne.
    Ata ma kan kthy peegjigjen nket mnyr, mbledhi ata persona qe jan nga kosova dhe le te regjistrohen ne webfaqen ton dhe le te bojn kerkes me u pranu kosova , dhe nese numri osht i shumte ateher e pranojm.

Kshtu qe mir osht edhe me ju dergu kerkesen me pranu kosoven ne qdo webfaqe qe nuk e ka.
    Pasi shumica webfaqev ne ren tpar e kqyrin interesin e tyne dhe pastaj tjerat gjera.

@science pëlqen postimin.
  19. notime4u

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Normal, shum e vertet, ama PayPal ka mija kerkesa prej Kosovos edhe Shqiperis, ama kostet me menaxhu ne shtetet tone osht ma e madhe se fitimet se jemi shtet qe nuk kemi finaca te mira, kshu qe dmth dikue dhe nja 1-3 vjet menoj qe ska me pas PayPal te ne.

Shpërndaje faqen

Loading...