1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Paypal| Ju lutem përgjigje konkrete

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Shes Domain, 4 Shkurt 2017.

 1. Shes Domain

  Shes Domain Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Përshëndetje staffi dhe pjesëtarët e itshqip.

  Më vjen mirë që të jem pjesë e një forumi me cilësi dhe me punë të vazhdushme.Ky është posti im i parë dhe shpresoj që të gjej zgjidhjen e problemit tim këtu.
  Lexova në forum më shumë se 30 tema rreth paypal po askund nuk arrita të gjej informacion updated ( 2016-17) rreth krijimit të një llogarie në paypal ( për qytetarët e Kosovës).Problemi nuk është tek futja e kartelës pasi që për këtë bisedova me raiffeisen dhe i falenderoj shumë për feedback të menjëhershëm dhe të kjartë.
  Para disa dite dërgova një email tek paypal ( pasi që në fillim kur e kom hap paypal e kom bo me Monaco arsyeja e nr telefonit ) dhe ata më njoftuan se duhet të krijoj një account tjetër sa më shpejtë pasi që do të vinte rradha dhe do tma bënin llogarin limited.Në këtë llogari të paypal posedoj një shumë jo të vogël të hollash por problemi është se si ta krijoj llogarinë tani për shtetin e Kosovës dhe si tja bëj për numër të telefonit pasi që e kërkon me +355

  Forma e parë është e saktë kështu ?

  [​IMG]

  Te kjo foto më poshtë tani tani si duhet ta plotësoj formularin

  [​IMG]
  Tek street address a duhet psh Prishtine , Emri i addreses , numri apo vetëm Emri i addreses , numri
  tek postal code për Prishtinë si duhet pasi nuk e pranon numrin e kodit postar të Prishtinës Nacionalitetin ( Nationality) duhet Kosovo apo Albania dhe problemi më i madh tek numri i telefonit si tja bëj pasi që un ndodhem në Kosovë dhe nuk posedoj numër të Shqipërisë.

  Faleminderit shum nëse dikush merr mundin të më ndihmojë , do të isha shum mirnjohës.Kalofshi sa më mirë , dhe paci një ditë sa më të mirë.
   
 2. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,110
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  153

  Se pari nuk te kuptova te Monaco ??

  A ja ke dhan edhe Addresen e shtetit te Monacos apo vetem shtetin , sepse me heret para 3 vjete ka qen vetem nr. e telit me zgjedh me cilin shtet e ki ..

  Vazhdojm tash tek tema : Ne qoftese e ke ndonje PayPal tjeter me kete Kartel Bankare te Raffaisen ateher un te sygjeroj qe mos te hapesh tjeter PayPal se do te kesh shum probleme deri sa ta konfirmon , sepse Supporti i PayPal osht shum shum i lodht dhe deri sa te vjen deri te arsyeja me ja tregu pse e ke hap PayPa tjeter do te shpenzon 1 muaj koh duke tentuar te ja tregon arsyen , edhe qka eshte me kryesore kan me te lodh tu te kerku faktura ne emer tanin per me verifiku addresen tane .

  Une te sygjeroj qe kete PayPal ta rregullon : Shtetin e ke zgjedh mir Albania , ndersa te nr. telit per fillim jepja 1 numer palidhje te Albania po ashtu edhe te Postal code zgjedh nje te Shqiperis me 4 shifra I KE KETU DISA , pastaj pasi ta perfundon mundesh me hy te Setting ne PayPal dhe te nr, i telit ta jep mundesin me zgjedh 1 numer tjeter dhe ti ja jep qfar e ke ti dhe ja bon Primar.

  Po ashtu ja ndryshon edhe postal code pastaj vetem shtetin e len ashtu Albania .

  Nationality: Kosovar
  Addresa: E shtepis tane ne Kosov
  State : Kosovo
  Postal Code : Niher jepja te Shqipris ( pastaj pasi ta perfundon , mundesh me ndryshu me ja lan te Kosoves )
  Nr. telit : Jepja niher te Shqipris +355 xxxxxxx ( pastaj pasi ta perfundon mundesh me hy me ndryshu aty te Settings , e zgjedh pastaj jo Mobil por Home : +377 xxxxxxx apo +386 xxxxxxx dhe ja bon Primar , pastaj nr. e Albania e fshin ).

  Kaq per qdo gje jemi ketu ..
   
  Last edited: 4 Shkurt 2017
  urankajtazi dhe mrbajraktari1234 pëlqejnë postimin.
 3. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  Me ne fund dikush qe u pergjigj qysh duhet

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 4. Bb.

  Bb. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8

  vllaqko 1 pytje, mu nuk po um bon me e bo postal code me 5 shifra, kurse me 5 e kan shumica ne kosove...
   
 5. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,110
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  153
  Lexo mir qka kom shkru , njeher verifikoje me postal code te shqipris , pastaj pasi ta kryn hyn te Setting edhe e ndryshon me te Kosoves.
   
 6. Bb.

  Bb. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  e kom lexu mire cka ke shkru edhe qysh e ke shkru ja bohna po prap nuk po bon :)

  faleminderit.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...