1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Payoneer Update

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga KastriotKoti, 27 Qershor 2020.

 1. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje a i ka ardhur ndokujt ky njoftim sot edhe sa mujta me kuptu dmth pagesat qe vin nuk mujm me i terheq mo permes Payoneer? dmth vetem me Withdraw direkt ne bank a e ka provu najkush me Bank te kosoves edhe i ka funksionu me bo Withdraw ne kart prej payoneer?

  [​IMG]
   
 2. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po ashtu na paskan njoftu, po besoj qe e rregullojn ket problem ne te ardhmen.
   
 3. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Qysh pe kuptoj une man pagesat qe i marim prej klientav munen mu bo Withdraw se mun me ti dergu vetem permes e-mail te payoneerit kurse ato qe jon direkt me banken Wirecard AG permes payoneerit psh Adsens qe i kom une ato po mbetkan freez ??
   
  Last edited: 27 Qershor 2020
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Cka pi bjen kjo a din me shpjegu dikush shpiptarski , ps mos osht veq per UK CC
   
 5. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Shqiptarski qashtu vlla po dojm me na spjegu dikush sosht per UK vlla osht vetem per EUR, WIRECARD AG ne Gjermani qe osht sa e kuptova fatkeqsisht kartat ne EURO te Payoneerit jon me ket Bank
   
 6. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,042
  Pëlqimet:
  258
  Pikë nga trofetë:
  163
  une sapo e provova me bo terheqje so tu funksionu .
   
 7. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Siç mund ta keni parë në lajme, Wirecard AG paraqiti për falimentim të enjten. Karta juaj e Parapaguar e Payoneer Mastercard® lëshohet nga dega e saj, Wirecard Card Solutions Limited (WCSL) në Mbretërinë e Bashkuar. Sot, Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA) i cili rregullon WCSL, lëshoi kërkesa për WCSL, duke ngrirë të gjithë aktivitetin e kartave të parapaguara për momentin. Ne besojmë se fondet e mbajtësit të kartelave janë të mbrojtura siç duhet dhe se ngrirja do të jetë e përkohshme.

  Çfarë do të thotë kjo?

  FCA ka komunikuar që ata i kanë marrë këto masa me objektivin kryesor të mbrojtjes së interesave dhe parave të klientëve Wirecard. Në pritje të veprimeve të mëtejshme nga FCA, ju përkohësisht nuk do të jeni në gjendje të tërheqni fondet në kartën tuaj, dhe as të merrni pagesa të reja mbi kartën tuaj.

  Fundsdo fond që tejkalon bilancin maksimal të kartës suaj mbahet nga Payoneer dhe për këtë arsye nuk ndikohen nga ngrirja e përkohshme e FCA.

  Si mund të paguhem gjatë kësaj kohe?

  Paymentsdo pagesa e ardhshme që merrni nga vendet e tregut, platformat dhe klientët nuk do të ndikohet nga ngrirja. Ju mund të regjistroheni për të parë fondet tuaja, dhe tani mund të shtoni llogarinë tuaj bankare për tërheqjen e pagesave tuaja në hyrje.

  Ne jemi duke punuar në mënyrë aktive në ofrimin e opsioneve shtesë për ju dhe durimi dhe mirëkuptimi juaj vlerësohen shumë. Ju kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim që mund të shkaktojë dhe do t'ju njoftojmë me më shumë informacione menjëherë pasi t'i kemi.

  Faleminderit,
  Ekipi i Pagesave

  * E perkthyer me translate , po besoj qe paret nuk ju hupin vetem ju vanohen disa dite .
   
  KastriotKoti dhe getrich pëlqejnë postimin.
 8. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Po kete e kam perkthy vlla edhe une me translate, po 1 sen nuk e kuptova saktsisht kjo a vlen edhe per pagesat e Adsense e kto e qe normal banka osht Wirecard AG e lidht me Adsense, po nese balancin e qet payoneeri po vetem terheqjen smundemi me bo ather ndoshta mundemi me bo Withdraw ne Bank account qe i vendosim?

  Paymentsdo pagesa e ardhshme që merrni nga vendet e tregut, platformat dhe klientët nuk do të ndikohet nga ngrirja. Ju mund të regjistroheni për të parë fondet tuaja, dhe tani mund të shtoni llogarinë tuaj bankare për tërheqjen e pagesave tuaja në hyrje.
   
 9. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Me sa e kuptova une para mundeni me deponu ne llogari me pranu pra , po me terheq niher jo po besoj qe shpejt e mundesojn edhe me i terheq , ai qe e provon me i terheq dhe ka sukses ju tregon edhe i terhiqni te gjithe , Besoj qe payoneer e vendos ndonje bank tjter ose vazhdon prap me te .
  Ska lidhje nga qysh tek merr pagesa , flitet se banka ka falimentu qe bashkpunon me payoneer .
   
 10. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Vetem ti pranon pagesat vlla se per terheqje ja bojm Withdraw qysh e kan cek payoneeri, tuten e kem qe mos po naj mbajn paret freez wirecard qysh e kishin cek e mos me naj qit ne balanc payoneeri hajr ishalla.
   
 11. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pare me qit n kartel mun psh nga fcb a google a ku ta di aty te balance t dalin, po me i terheq keh smunesh niher .
   
 12. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Veq le ti qet te Balanci vlla si maheret se qysh e ceka Payoneeri na ka dhon mundsi me bo add bank account edhe me i bo withdraw nkart
   
 13. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po n balance dalin mos ki gajle e kan shfaq njoftimin qe gjitha parat mbesin ne llogari payoneer , kur per terheqeje do e rregullojn shume shpjet po shkruan.
   
 14. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Mos u beni merak se rregullohet, nuk esht puna e thjesht ku ka shum lek, ka te beje me banka patjetr te rregullohet, durim!
   
 15. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po besoj qe me shti banken Raiffeisen aty me iban e bic duhet me u trqnsferu direct n’konto maso koka blloku puna permes karteles mastercard.
   
 16. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,042
  Pëlqimet:
  258
  Pikë nga trofetë:
  163
  hahah o vllaqko payoneer o kompani e madhe mun bashkpunon me cfardo banke GE se ka klienta sa dush
   
 17. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Edhe sa dite smujm me i terheq leket a din kush
   
 18. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,042
  Pëlqimet:
  258
  Pikë nga trofetë:
  163
  Besoj qe vjen nej far emaile kur qysh tek
   
  profesori pëlqen postimin.
 19. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hi everyone. Following our ongoing updates on the current situation with Wirecard, we are happy to share that the UK Financial Conduct Authority has declared Wirecard can resume regulated activity at 00:01 on June 30, London time.

  You can read the full update from the UK FCA in the link below. Please make sure to continue following our official media channels for updates in the coming hours on what this means for Payoneer customers, and what steps you can take to access the funds on your Payoneer cards.
  https://www.fca.org.uk/news/news-st...BlgZhvuXGSoCaiwlwcqZvcZnyr-TE-NkdDmkaNdsWmO_M
   
 20. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Tash dmth mujm me bo neser terheqeje , po puna wire transfer poget ka me ndrru a ,
   

Shpërndaje faqen

Loading...