1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Payoneer ne Kosove, bankat Kosovare

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Xhafer Gashi, 6 Shtator 2019.

 1. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  Tungjatjeta, shumices mund ti duket absurd pyetja (viti2019) por si i ri ne kete lami ju drejtohem atyre me me pervoj.

  Me ne fund pas dy javeve arrita ta hap nje account ne Payoneer, llogari eshte konfirmuar dhe ne email u njoftova se mund te pranoj pagesa,...Llogarin time bankare ne TEB e ka aprovuar payoneer ......... lidhjen e disa sajteve me payonir eshte bere dhe jam ne pritje qe te transferohen disa pagesa, pagesat do te arrin ne USD,...

  Duke lexuar thuaj se gjitha postimet ne lidhje me payoneer,... konfuzioni veq se shtohet edhe me shume.
  do jam mirenjohes atyre qe mund tme ndihmojn ne lidhje me keto pyetje:

  1. A mund ti transferoj parat nga payoneer ne logarin bankare TEB, neper postime dhe youtube e pash qe egziston kjo mundesi mirpo kur po klikoj withdraw to bank account nuk po me lejon ta zgjedhi llogarin e konfirmuar ne Teb (ndoshta shkaku qe ende nuk disponoj mjete)

  2. Llogaria ne teb ka kete shenim:
  Status
  Approved
  Available only for direct payments from a paying partner.
  Cfar nenkupton kjo direkt paying partner

  Ju kerkoj ndjese per sterzgjatjen, dhe do ju jam mirenjohes per cfar do ndihme te ofruar
   
 2. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  170
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per cdo sen fol me payoneerin telefon merre free sms neper app store perdor us number dhe fol me ta. Une kam fol 4 her mbrenda 1 ore ne telefon dhe e kam zgjidh nje problem qe nese kisha provu neper mes forumeve apo emailave me ish dasht 1-2 jav.
   
 3. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  flm per pergjigje,... mendova ti kuptoj pervojat e kosovareve drej per drejt,... ne fund do me duhet ta perdori keshillen tuaj,...
   
 4. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese nuk ki pare nto nuk munesh me zgjedh kurgja edhe minimumi per withdraw osht 50 euro e per transfer npayoneer tjeter osht 20 euro.
   
 5. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  Faleminderit per pergjigje,... mundesisht me njofto a egziston mundesia me bo withdraw ne bankat Kosovare,... a ke kete pervoje,...
   
 6. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  o qka dush per payoneer vet se moti qe 7-8 vjet mirrna me payoneer , po egziston por payoneeri te ndal mirmbatje ne vjet 30 dollar shiqo mos tkan ndal e ndoshta nuk eki balancin mjaftushem per me terheq.
   
 7. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  Kartelen e payoneer nuk e kam ende,.. brenda dy ose tre dite do me transferohet nje shume ne payoneer e me interesoj a kam mundesi me transferu ne logarin TEB edhe mi terhek paret ,...
   
 8. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese takan aprovu po pa problem , po kur eke qel llogarin a tka lyp ID.
   
 9. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  Po llogaria ne payoneer eshte aprovu... si dhe llogaria e bankes ne teb eshte aprovu.... mirpo ne web sajt te payoneer po thot qe per Kosove nuk eshte e mundur te behet withdraw ne llogarin bankare

  https://www.payoneer.com/solutions/local-bank-withdrawal/
   
 10. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  jo more nese takan approvu ska shanc, kom bo withdraw une nraiffaisen veq jo nteb po tebi sosht for e livdushme gjysa senev si punojn perfekt.
   
  Xhafer Gashi pëlqen postimin.
 11. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  Flm per ndihmen...
  Do pres qe tme arije pagesa dhe ta shof a ka me mujt me bo withdrav ne kartelen e teb bankes
   
 12. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  ne kartel smundesh veq ne bank me iban XK05XXXXXXXX
   
 13. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  per me porosit kartelen e payoneerit po duhet me i pas 30$ ne llogari, e kam marr nje pages prej nje llogarie te payoneerit te tjeterkujt por nuk po mundem me porosit po duhet qe pagesat me i marr permes "Global Payment Service" si t'ia bej, a mundem nga banka lokale me i dergu 30$ ne llogarin time ne payoneer apo a ka ndonje menyre tjeter?
   
 14. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  mundesh me qel ni llogari paypal me fut kartelen mi shtu 50 dollar psh npaypal balance prej karteles dhe mi bo withdraw nbank tpayoneerit edhe kjo llogaritet si global payment service.
   
  Mooney pëlqen postimin.
 15. Xhafer Gashi

  Xhafer Gashi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  26
  Tungat,....Sot e kam pranu pagesen ne payoneer,... mirepo ne opcionin withdraw to bank accound ,.... nuk po funksionon me zgjedhe kartelen e TEB bank Kosove,.... si duket asnje banke kosovare nuk po e lejon me zgjedh per mi transferu,...
  Mundesisht me njofto me shume pak ne lidhje me kete IBAN,... nuk po arri me kuptu,... kerkoj ndjese per kete sterzgjatje,...

  PRA paret jan ne payoneer,... kartela e payonirit eshte porosit deri sa vjen,.... A ka metode mi mare keto pare ne ndonje forme,... nuk kam hapsire qe ta pres kartelen e payoneerit
   
 16. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  kartela e payoneerit zgjat dikun 2 jav po masi ske bo zgjidhje leje prite kartelen e nese smunesh kartelen merri hua dikun , kryej pun ska zgjidhje tjeter.
   
 17. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  faleminderit per pergjigjen paraprake, po me duhet edhe nje sqarim shtese cfare te dhena duhet ti jap paypalit qe ti dergoj parat ne payoneer, a jane keto ne screenshot:
  [​IMG]
   
 18. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  paypalin albania smundesh me lidh me payoneer duhet me bo slovenia nationality e bon kosovo ose albania edhe me IBAN e lidh po deri ta confirmon banken 2dit tmerr koh.
   
 19. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  paypali eshte Maqedoni, a ka mundesi thjesht te beje pages pa e lidhur paypalin me payoneerin por duke bere pagese direkt permes IBAN te payoneerit?
   
 20. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  jo smundesh , thjesht merr hua dikun deri sa te vij karta se ske zgjedhje tjeter.
   
  Mooney pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...