1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Pas ads.txt sellers.json

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Poshnjari, 12 Shtator 2020.

Tags:
  1. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,322
    Pëlqimet:
    783
    Pikë nga trofetë:
    343
    Nuk e di nese e keni vene re edhe ju por tek paneli i Adsense tashme del nje mesazh per nje file sellers.json edhe pse e kam lexuar shpjegimin e google perseri nuk kam arritur ta kuptoj se perse duhet.
    Mund te na shpejgoje ndonjeri se per cfarr behet fjale me me hollesi? Dhe si duhet te plotesohet kjo nga ata qe nuk jane kompani?

2. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    683
    Pëlqimet:
    241
    Pikë nga trofetë:
    73
    Kam dashur dhe une me krijuar nje teme te tille per te pyetur...

Poshnjari pëlqen postimin.
  3. DardanDaci

DardanDaci Anëtar i Njohur

Postimet:
    988
    Pëlqimet:
    690
    Pikë nga trofetë:
    173
    Poshnjari pëlqen postimin.
  4. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,322
    Pëlqimet:
    783
    Pikë nga trofetë:
    343
    @DardanDaci ate e kam lexuar, por nuk e kam kuptuar. Prandaj hapa edhe temen per te diskutuar rreth kesaj.

5. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    289
    Pëlqimet:
    285
    Pikë nga trofetë:
    73
    Po ta shpjegoj sipas asaj qe kam kuptuar une.
    sellers.json eshte file qe e vendos ti ne webfaqen tende per te bere transparence.

Pra kur ti do te bashkpunosh me nje reklamues nga adwords ai (reklamuesi) te jep nje JSON Object qe gjenerohet tek paneli adwords qe ti ta vendosesh tek file ne webfaqen tende. Pastaj google adsense e lexon automatikisht dhe te nxjerr me shum reklama nga ai reklamues ne faqen tende dhe kalkulon statistikat per ate seller (reklamues).

Kshu ju te dy kryeni transparence dhe bashkpunim midis jush me statistika reale.

Te njejten gje pak a shum ben dhe ads.txt dhe app-ads.txt.
    Te dyja kto vlejne per te parandaluar klikimet e atyre qe duan tju prishin pune.

DailyTeCh, getrich dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...