1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje para nga youtube

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga krasniqi01, 29 Mars 2019.

 1. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  kam lidh chanelin me google adsene per me fitu para por youtube ka qit nje kusht shum tevshtir4000 or video 1000sub..
  a din najkush naj mnyr tjeter qysh me fitu para nga youtube pa ato kushte, ose naj mnyr qysh me fitu para nga interneti
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tani e more vesh ti? Ka gati nje vite tani. Puno fort sa te permbushesh kushtet.
   
 3. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  tash kam fillu, nuk besoj eshte e pamundhme se duhet 11 or brena dites me postu video qe brenda 1 viti me bo 4000 or
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une nuk thashë që është e pamundur, por te duhet shumë punë dhe vullnet.
   
 5. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Vishtiresia esht te SUB-at se oret kapen me shpejt, gjithmon varet nga permbatja qe ke
   
 6. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  smund te besh material 11 or ne dit plus deri sa ta postosh duhet shum koh
   
 7. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  atehere puno ndonje pune fizike mos mendo se parat ne internet behen pa mundi met mira
   
  Bubi, F.Ndrecaj dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 8. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ke disa faqe qe bojn horoskopin ditor marin mesatare 5k shikime per 24 or me video 5 minuteshe llogarite pak sa shpwjt i kapi kta .un e kam pas ber 1 channel keshtu me shkonte 3-4k ne dit plus video te tjera .dmth vec subat veshtir me u bo per mua.duhet te punosh shum
   
 9. kastiot

  kastiot Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  28
  per 1 milion views nese ke plotesuar te gjitha kushtet sa paguhet per 1 milion views ne Kosov
   
 10. Mr.Klajdi

  Mr.Klajdi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk ka formule qe tregon sa paguhesh per 1 milion voews , varet nga lloji i reklames koha qe qendrojn ne video gjatesia, nr i reklamave etj
   
  @science dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mund te paguhesh nga 5€ deri ne 1 milion + sic e ka thënë edhe antari me lartë nuk ka një formul pasi youtube nuk paguan ne baze te oreve ose te shikimeve.
   
 12. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  edhe po plotesove ato kushtet po spate views nga usa sben lek.. marr gati 5k views ne dit dhe 1-2$ marr
   
 13. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  edhe nese arrine kushtin e ke pikepyetje qe te pranohet kanali , shume problem eshte be , vetem duhet te kesh material tanin nese merr video bene prerje e lidhje mos tento se veq mundohesh
   
 14. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  jo ska lidhje mund te marresh dhe material te kopjuar por duhet ta modifikosh mire dhe te mos bjeri ne sy dmth
   
 15. kastiot

  kastiot Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po te kuptoj ti shkurto videon dhe titullin ndryshoja shkruaj dicka ne video psh emrin e chanellit tend ose subscribe r dicka tjeter veshtir eshte te zbulohesh amo ta dish ku duhen vene keto
   
 16. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  po e vertet
   
 17. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  A edhe nese e ke adsense te aprovume nuk mundesh me monetizu kanalin a?
   
 18. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Cuna kisha nje pyetje jan ne aplikim per monetizen por ngarkova nje vidjo paradisa oresh dhe shoh tani qe ka dal nji shenj njeriu ku thot creative commons(reuse allowed).a me prish pun ne aplikim a esht shkelje ta fshi videon? Nqs keni mundesi te me tregoni si te veproj, flm
   
 19. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Aldi nese e ki fjalen per kete https://support.google.com/youtube/answer/2797468?hl=en me sa po kuptoje une ti vet e ke klikuar apo lejuar qe ajo video te miret nga tjeret dhe te ripostohet , nuk jam familjar aspak me kanalet e youtubes por shiko mos ke klikuar dikun dhe keni dhen lejen e autorit.

  P/s megjithat prit edhe prgj tjera.
   
  Aldi1234 pëlqen postimin.
 20. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ke te drejt me ka ndodh dhe me par.pash nje video ne youtub dhe me shperqendroj .rrofsh vlla e rregullova
   
  albionPr pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...