1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Paisje per ingjizim

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga GjeNcHe.-.D, 9 Maj 2017.

 1. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Perdhendetje

  Kam ket dekoderin e Ipkos dhe deshta tju pyes si eshte e mundshme me ndonje paisje qe ti ingjizoj disa video qe shfaqen ne tv dhe te ruhen ato video e ti marr videot ne Pc si fajlle dhe nese dua ti ngarkoj ne youtube
  Dhe ndonje program editor per video kur dua te bej cut ne video diqka,ti shtoj 2-3 video ne nje vend etj
  Ose nese ska ndonje paisje te till a eshte ndonje mundesi ta lidhj Pc me Tv me kabull dhe cka shfaqet ne Tv ta bej record dhe pastaj te prej pjeset qe dua dhe ti ngarkoj
   
  Last edited: 9 Maj 2017
 2. Best Answer:
  Post #3 by phoenix, 9 Maj 2017
 3. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,572
  Pëlqimet:
  154
  Pikë nga trofetë:
  93
  Per video editor perdore Sony Vegas, ose nese ke pc te dobet atehere Camtasia Studio eshte perfekt.
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Best Answer
  E ka vendin per usb dekoderi , vetem e shtin usb edhe permes digitronit(pilotit) e bon record dhe ajo incizohet ne usb.
   
 5. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  A duhet naj usb me ble ndyqan te ipkos e me konfiguru apo bon cfardo lloj usb
   
 6. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,572
  Pëlqimet:
  154
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ska lidhje lloji i USB, vetem te kete gb te lira pasi qe ato zene vend shum.
   
 7. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  243
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  formati i videos osht i kodum edhe nuk mundesh me shiku dikun tjeter perveq ne resiverin e ipkos

  cka mundesh me bo dicka qe funksionon edhe kushton psh po ta jap ni shembull ni pajisje qe kto dite e pash ngjirafa e kishin pru
  kish port vga edhe hdmi edhe vend per sd card
  cmimi i saj ish dikun 200 euro e dicka

  po me kqyr ninternet jom i sigurt qe ka edhe cmime ma tulta per pajisje tngjashme
   

Shpërndaje faqen

Loading...