1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Pagesa shume e ulet nga Instant Articles

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Gentipr, 17 Tetor 2017.

 1. Gentipr

  Gentipr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kam fillu te punoj me instant articles dhe trafiku thuje se eshte i gjithi nga USA. Por mund ta shihni nje screenshot se sa pak eshte duke me pagur. A din najkush ku qendron problemi ? https://postimg.org/image/3jgpi5o04r/
   
 2. Best Answer:
  Post #8 by Albozr, 19 Tetor 2017
 3. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,228
  Pëlqimet:
  183
  Pikë nga trofetë:
  183
  Po normal qe pak se ecpm e ki tvogel duhet me pas traffik tmadh per me rrit edhe ecpm qe me pas edhe impresions per me pas pare ma shum....
   
 4. Rimi Allmuça

  Rimi Allmuça Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  E gith puna e instant articles qendron se te paguan edhe kur shikohet nje video qe luhet automatikisht, dhe te paguan me pak se nje klikim ne nje reklame qe eshte me foto. Mua instant articles me ka paguar 0.1 per 1 reklame te klikuar dhe e kam nga shqiperia.
   
 5. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Duhet Impressions me pas ma shume, shembull nese i ki 3000 impression me CPM 2.99 - kto t'bohen diku rreth 8.9$ dita. Qe dmth sa ma shume impression ( ose link clicks ) qaq ma mire
   
 6. Gentipr

  Gentipr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  po bazohna ne disa antar ketu qe i kam pytur, per 1000 impression usa, cpm minimum osht 9$. nese kishi mujt dikush mem tregu naj pages te fundit qe keni marr me sa impression i keni arrit ato dhe nga cili shtet nese kishi mujt ndonje screenshot faleminderit shume.
   
 7. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  qe shoki https://ibb.co/cQYTFm , edhe shtete jan MIX, top Kosova edhe Maqedoni osht, ama ka edhe prej tjerav shteta nga pak ( USA, Swiss, Germany, Sweden etc ). Edhe ndryshon cpm mdoket te secili, dikush e ka 3 dikush 5 varet, sdi pse ama e di qe se kan krejt njejt
   
 8. Gentipr

  Gentipr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  une trafikun e kam thuje se 99% nga usa. me duket interesante me nejt ecpm $2-3. ketu antaret thojshin qe ecpm per usa rrin minimum $10 qata mu dokt qe sosht diqka ne rregull
   
 9. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,244
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  Best Answer
  vlla kty luajn rol niche un kam 99% usa dhe kam 2-3 euro kurse ni dost i jemi 99% usa niche tech etj 8-12$ ecpm
   
 10. Gentipr

  Gentipr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  a ka naj mundesi vllaqko me rrit ecpm, nese po qysh me une punoj me keto postime qe jane viral.
   
 11. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,244
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  vlla duhet me poste te tregova vetem ata qe kan faqen technology kan ecpm mu rrit ne qe i kemi per linka viral rrim kshty 2-3 euro
   
 12. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  887
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  valla pja futni kot pja kani nanen a, po qfar tlujtni rol po ka ra diqka une gjith e kom pas 12-13$ dollar qitash e kam 4-5 vet so tu pagu mir edhe gjith me linka viral e kom pas, edhe srritet cpm me trafik shum krejt qka rritet jon fitimet se me 1k impressions kur osht 3$cpm i fiton 3$ e me 3k impressions i fiton 9$ po ju ja paski fut kshtu si kau peles
   
 13. ami81

  ami81 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  114
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  28
  kur ke klika me shume eshte edhe ecpm me e lart...
  normal me pas klika real e jo me kliku vet se mund me hanger naj bllok
   
 14. Gentipr

  Gentipr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  vallai sdi qka jeni ka thoni, une ndash tkom klika ma shume ndash jo qdo dite osht ka me rrin $2-3 ecpm
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 15. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,244
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  o vlla spoja futi kot se edhe une lexoj dikun tani flas un pot thom qe luajn rol edhe nichet por normal qe bjen ndonjeher edhe ecpm se smun ta man ty 12 $ gjith por luan rol edhe niche hyr lexo te fbja tema te ndryshme per ecpm e para osht niche dhe state
   
 16. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,244
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,817
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  Edhe te un eshte 3$, por kishte renie ne 1.75..
   
 18. james

  james Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  43
  edhe un punoj me instant article po mduket qe rrolin kryesor e lun traffiku se ne mengjes ecpm e kam 5 por pasi tpostoj linka ngrihet ne 11
   
 19. Gentipr

  Gentipr Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  a mundesh me na tregu pak me shume rreth ksaj qe po t shkon ty $11ecpm. A bon me i pa naj postime qfare lloji osht edhe nga cili shtet. Sepse une e kom trafikun 99% usa edhe po me rrin $3ecpm
   

Shpërndaje faqen

Loading...