1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pagesa per perkthim te filmave?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Fb56, 13 Janar 2017.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,482
  Pëlqimet:
  593
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shkrujem pm se kam nevoj per nje bashkpuntor , qe i perkthen filmat ne ket menyr si po thu ti.
   
 2. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  nese nje film e perkthen per 3 or dhe paguhesh 5euro,ateher,ti ne dit perktheji 2 filma qe ti mer 7 or( pe llogarisim aty 1 or pushim me honger buk naj cigare e naj kafe) dhe i fiton 10 euro ne dite,sikurse ai ne lokal qe duhet te duroj gjithfar njerez qe i kan ne gjep 1 euro per ta pir nje kafe dhe gjith ato ofendime nga gjithkushi,ashtu edhe sikur aj person qe punon ne depo per 10 euro diten mirpo pune fizike.

  Normale sigurisht qmimi eshte shume i vogel,po besoni qe ia vlen perkunder disa puneve fizike,a kete pune e ke ne shtepi,gjethsesi ia vlen me punu edhe per ate shum,nese nuk ke te ardhura nga diqka tjeter.
  shpresojm te ritet qmimi,jo jo ateher presim protesta ..
   
  phoenix pëlqen postimin.
 3. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po thuni 5 euro osht pak ama kur ta kshyrsh ne kendveshtrim tjeter edhe nuk osht edhe sa i perket asaj sa fitojn ata ajo asht puna tyne aj e ka caktu qat qmim edhe qaq qi don punon qi jo punon kush don
  Sa i perket 5 eurove
  Ne market kam punu para disa vjetve 9 or ne dit tan kohen pun intenzive jo malli erdh jo mushtirja jo ajo kjo duhesh me bajt mall ne jav spaku 10 ton edhe ne dit i kam marr 7 euro per 9 or pun
  A ti me dy filma ne dit i merr 10 euro
  Kshtu qi nuk osht edhe pak
   
  phoenix pëlqen postimin.
 4. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po po kjo kushton rendesi mendore e kupton t'lodh ne mend pak osht 5 euro duke e ditur se ne ate film i nxjerr 100 fishin me shume

  Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
   
 5. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,482
  Pëlqimet:
  593
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ashtu eshte pajtohna me ty un e di se qdo person qe nuk ka naj pun qe fiton 1k euro ne kosov kish desht me i marr 10 euro me perkthy 2 filma per njo 6 or edhe mos me punu pun fizike po pa dal prej shpis.
   
 6. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Se di qka po e perzini aj fiton 100 her ma shum
  O burr aj mundet me fitu edhe 1000000000 her ma shum
  Aj osh gazd i asaj pune
  Tash programerat te bill gates me i than atina o gazd ti po fiton miliarda a neve po na jep ka 3-4 mi dollar per shembyll
  Ska ne bot ajo qi pr lyp ti
  Ti je puntor aj shef duhet me bae ket dallim
  Marketi ku punojsha un kur e bajshmi pazarin kur i mledhshmi ne fund dilke dikund 2000-2100 euro dita ama aj 5 puntorve na pagujke ka 7 euro
   
  phoenix pëlqen postimin.
 7. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese perkthyesi e mban veten per ps e si mjaftojn aq lek per te perkthyer 1 film te hapi website vet se ndalon njeri.
   
 8. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nuk shkojn sendet aq thjesh mo, ta hap 1 website po spate ekipe qe nuk kerkon para menjeher

  Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
   
 9. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po pra ate po them qe nuk eshte e lehte, po dhe te vish te qahesh ktu sfiton gje jo.
   
 10. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Spo qahet kushi mo, fillimi i muhabetit ishte qe ne shumen qe ata fitojne eshte shume pak qe merr perkthyesi, nuk po po qahej kushi mo
   
 11. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pune e ti eshte sa i fiton ai,nuk te intereson ty se sa ka fitim ai,aj paguan 5euro per 1 film ti nese don punoje,nese jo mos e puno,shko puno diqka fizikisht,ose ose ri keshtu online gjithditen pa fitu asnje lek.

  Edhe nga ky moment fillo e mendo per jeten,a deshiron te lodhesh me mend apo me shpind,njeren duhet ta besh patjeter,zgjidhja eshte e jotja shpejto se vitet po ecin ...
   
  Cyb3R-Gh0sT/ dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 12. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,482
  Pëlqimet:
  593
  Pikë nga trofetë:
  243
  Kam ket domain , filma.tv edhe mbrenda javes kompletohet edhe webfaqja. Jam i interesum per njerz qe kan me perkthy filma ne faqen time me dergoni ofertat e juve ne pm. Projekti eshte shum serioz.
   
 13. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shpejt shpejt...

  Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
   
 14. ervislako

  ervislako Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje. jam pak i interesuar per perkthimin e filmave,por mund te me ndihmoni pak,cfare programi duhet per perkthmin e titrave,dmth qe ti hap edhe ti perkthej pastaj,cfare programi duhet per ti vendosur titrat ne filmat,si mund ti gjesh titrat anglisht te filmave me te fundit sepse ato kerkohen,dhe si mund ti gjesh vidjot e ketyre filmave,apo perkthysi ben vetem perkthimin edhe me te tjerat meret stafi?
  Ca si shume pyetje por nuk e di mire se si funksionon .Flm
   
 15. Fiksohu

  Fiksohu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  Paguhen nga MGID,POPADS,ADSKEEPER,REVECONTENT,OPENLOAD dhe playerat tjer i fittojne dhe me shume se 24k euro ne muj nese don me hap ndonje webfaqe per filma nese don behemi ortaak kam provoje ne kete fushe ;)
   
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,482
  Pëlqimet:
  593
  Pikë nga trofetë:
  243
  NEse je aq i sigurt qe i fitojn 24k ne mujt ateher tregom, mu osht tu ma shit per 25k gjith webfaqen bashk me domain filma24 :)

  Po un kam gati domain filma.tv poashtu edhe webfaqen jom tu e bo gati vetem mduhen disa perkthys. Me shkruj pm per me shum.
   
 17. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  I sigurte jam osht tu e shir per arsye tjera jo per arsye fitimi

  Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
   
 18. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Tkom shkrujt ne fb phoenic dhe fitimet jan ato qe ti ka dhane ai djali nalt, mirpo ne fillim duhet te shpenzosh pak dhe pastaj filmat e rij jo te publikuar ndonjeher.

  Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
   
 19. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,482
  Pëlqimet:
  593
  Pikë nga trofetë:
  243
  shkrujem pm se nuk po e shoh ku je ?
   
 20. Ardonit

  Ardonit Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Mfalni ku duhet me kontaktu per perkthime t filmave se nuk pe di ku muj me arrit marrveshje
   

Shpërndaje faqen

Loading...