1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pagesa per perkthim te filmave?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Fb56, 13 Janar 2017.

 1. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mirdita desha ta dij sa paguhet perkthyesi i nje filmi te flasin ata qe jan paguar vet?
   
  Last edited by a moderator: 13 Janar 2017
 2. MusiKryeziu

  MusiKryeziu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese e ke fjalen per titra , kam ndegju se diku 7euro per film paguhen
   
 3. AstritKS

  AstritKS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  une i kam perkthy nja 3 filma per faqen Filmaon.com edhe ata me kan pagu ka 6 euro per film , tani mu doke qe po me pagujn pak i pyta edhe te FIlma24 ata me thaten ka 5 euro :(.
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Deri ne 9 euro. Varet...
   
 5. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Si eshte bere pagimi, jeni takuar apo ndonje menyr tjeter? Me dergo msg ne privat ose ktu
   
 6. AlbGalaxy

  AlbGalaxy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  FIlma24 zakonisht i kan perkthimet e mira, por 5 euro per film eshte pagese shume e ulte, nuk kisha pranu kurre edhe me te than te drejten nuk besoj qe perkthyesit qe i kan i paguajn kaq pak, por kehtu veprojn me te rinjte.
   
 7. AstritKS

  AstritKS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pagesen ma kan bo me PayPal , qdo faqe keshtu e ka me PayPal ne pergjithsi paguajn.
   
 8. iAlbert

  iAlbert Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  53
  Sa vonon perafersisht me perkthy nje film?
   
 9. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  920
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  78
  zakonisht ata qe perkthejn filma e marrin at filen .srt me titra anglisht qe jon tash fjalt i kan hazer veq i kthejn nshqip, dkun per tri or ka mundsi qe e kryjn nashta edhe ma pak
   
  Muhamet12 pëlqen postimin.
 10. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Varet 4 deri ne 6 ore.
   
 11. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  E vertet 5 euro eshte diqka shum e ulet pasi qe nuk eshte aq e lehte, jo aq kollak 5 euro
   
 12. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Dhe jo nuk me duket se eshte perkthim aq cilsor sa behet ne Tv e di, mesatar
   
 13. AlbGalaxy

  AlbGalaxy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sigurisht qe nuk eshte si ne TV, por kam pare filma ne faqe tjera qe jan tmerresisht keq te perkthyer, sepse me siguri i bejne me google translate!
   
 14. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me google i bejne te gjithe por jo te perkthehet fjalia me rendsi ti pershtate fjala fjalis dhe te dali e plote kuptimi, filmin Hangover Game shumica e perkthejn gabimisht pasi nuk perkthehet ashtu, te gjithe e perdorin translaten...
   
 15. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  452
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shum lir te koka bre, pse kshtu?
   
 16. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po dhe shum lire nuk eshte per 4 ore ne pc kur te tjeret punojne tek fabrikat e cantave 8 ore ne kemb per gjysmen e vleres...
   
 17. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  E po kur e merr me mend se filma24 i merr 24,000 euro me muaj ka pasur rast dhe i paguan titruesit me 5 euro, eshte çmenduri pra kjo eshte pse eshte shume e ulet teper
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 18. AstritKS

  AstritKS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  pse 24.000 euro , as 1 faqe per filma me shum se 1000-2000 euro ne muaj nuk i marrin .
   
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ca po thua ? E di ca dmth 100k+ vizitor ne dite.
  Vetem nga playerat i bejne aq ne jave.Jo me te llogaritesh reklamat.
   
 20. Fb56

  Fb56 Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Jo more a e din sa njeri hin te filma24 pshtim qe u mshel mistreci e kan musj reklama plus playera e hostat qe i uploadojn videot dhe ne fund 5 euro ni perkthim a ja vlem
   

Shpërndaje faqen

Loading...