1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Përshendetje! Kërkoj program ...

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga aRTx, 18 Tetor 2010.

 1. aRTx

  aRTx Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Përshendetje,

  Kerkoj program Dog Race ose Horse Race (qe po i perdorin keto bastoret tona...)

  Po me intereson me e gjete qe me i'a deshmu nje shoku se cfar mashtrimesh behen neper keto baste.

  klm
   
  meteora pëlqen postimin.
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343

  Pershendetje!

  Ti nuk mundesh me Softwar me ia demonostruar nese jane mashtrime apo te verteta....
  Krejt qka eshte e vertet per keto lojera ata perdorin CD qe kan incizuar lojerat nje cd mban spaku 2000 loje.. pastaj nderrohet cd-ja hyn tjetra...
  nuk eshte mashtrim thjesht duhet qelluar numrit adekuat edhe pse eshte e veshtir kjo gje, sepse ata e ndrrojn lojen nga momenti ne moment...

  Une kam pas incizuar te gjitha lojerat 24 ore pas 3 dite e kan leshuar ate cd... 8 baste i kam fituar pas 8 baste i kan ndrru lojt dhe prap se prap mbeta 0 me 0...

  Ja nje softwar
  Code:
  http://www.brothersoft.com/dog-racing-software-download-77515.html 
  mirpo ai shoki duhet te jep doreheqje vet nga loja sepse nuk mundesh me e bind qe eshte fallc kjo gje...

  Mire u ndegjofshim!
   
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Mundet me ndodh qe ke fituar sg1 apo ma mir me thon ke pas fat se ska shanca me qellu.
  Te tregoj un si funksionon kjo loje. Eshte nje software dhe jane afro (nuk e di sakte) por jane dikun 3000-4000video ndoshta me shume ndoshta me pak.
  psh qeni me nr01 i ka 400-500 video dmth qe fiton vetem ai por dallon njera nga tjetra qe te mos mundet te dallohet (Psh: nje video vendi i pare i takon qenit me nr01 vendi i dyte qenit me nr04 (ndoshta ka me dhjetra video te keti lloji por sjane te njejta), tjetra eshte e kunderta vendi i pare qenit me nr01 vendi i dyte qenit me nr02 etc..) Keto video e kan nje standard per emertim psh video0102xxxxx.avi keshtu diqka qe ne baze te emrit dallohet edhe cili qen fiton ndersa ajo xxxxx tregon kombiminim e videove.

  Ai software e ka nje algoritem i cili llogarit shumen qe eshte deponuar para se te filloj loja dhe cili qen ka me se paku pare te deponuara algoritmi e cakton ate video te fitoj por zgjedhet ajo video qe psh ne 24h e fundit nuk eshte zgjedhur asnjeher, dmth kso lloj kombinacioneve apo sortimeve.
  Thjesht per cilin qen klientat kan deponu pare mas shumti ai heket prej kombinimit me fitu. Kjo qe thash eshte lokalisht si mund te funksionoj.

  Ju mun te pyesni qe keni deponu veq 50cent dhe per tjert qen ska pas deponim fare dhe ju keni fitu psh 10Euro kjo ndodh pasi qe kjo loj naper bastore ka nje baze ne ndonje server dhe kur depononi ju, sinjali i shkon bazes qe per kete informate dhe te gjitha deponimet qe behen ne te gjithe kosoven duke ju falenderuar atij algoritmi e zgjedh se cili qen me cilin nr ka mas pakti pare te deponuara dhe qfare kote (quote) ka, ate video e leshon te fitoj. per ate arsye pritet nje kohe qe te leshohet gara deri te mblidhen paret e deponuara te behet perllogaritja e fitimit dhe pastaj te leshohet gara qe pronari te mos del ne - (humbje)

  Edhe pse un asnjehere skom lujt por me ka interesu dhe e kam shiqu se si funksionon dhe pa interent smundet te punoj me shum se 10min. pasi qe duhet te komunikoj me server. Tjetra eshte ne PC mundeni te shikoni qe kartela grafike qe ka ai PC i ka 2dalje e perdorin mundesin DualMonitors(njeri monitori, tjetri TV) kush mirret me kto e kupton se qka po du me thon nese e dergon shigjeten e mouse-it pertej monitorit (majt djatht lart posht) at'her mundesh me pa ate shigjet ne monitor.

  Thjesht eshte mashtrim dhe ju fitoni nese keni fat qe disa persona tjer te deponojn ne qenin me nr tjeter me shum pare sesa ju qe depononi per nje qen.

  Kjo eshte puna e DogRacing me besoni qe sja vlen te luhet pasi qe eshte nje mashtrim.
   
 4. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  A e dini qfar ju pyesin ata qe e e instalojn kete sistem kur vine me jau instalu:
  Sa % po doni me pas fitimin, 10%, 20%. Ti pra mundesh me fitu po bastorja nuk humb kurr, e njejta gje vlen edhe per kto automatat a qysh i thojne.
   
 5. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343


  Phannolee dhe pse po dalim pak jasht teme se po e bojm si chit-chat :p une e kam bastoren time qe e kam bastore sportive lojen me dog race, po ashtu dhe aparata.... kam lujt teper shume kete lojen me qen... dhe gjithmon kam qene i sigurt kur ka dalur kombinim se gjithmon kam percjell kombinim dy numra p.sh 2 i par 5 i dyt qe me marr pare ma shum :p mirpo kur kam shti bast me 1 euro ma kan dhene fituesin e sakt, ndersa kur ate kombinim e kam futur me me shum se 1 euro e ndrrojshin lojen menjeher....
  E di qe gjithmon kan qene 10 gara te njejta qe nuk me kan deshtuar asnjeher.... mirpo diqka fallc nuk mundet askush me bo ne lojen me Dog Race ndersa ne baste sportive me heret ka qene mundesia me shtyp bastoren pasi kan perfundu lojerat veq u duhke ne BIOS te kompjuterit me kthy oren mbrapa mirpo ska pasur lidhje direkte me server ajo bastore... dhe kam fituar shume por e moren vesh dhe ma kan ndalur tani kam bastoren por e pa mundur te bejsh ndonje trik....

  Andaj per ata qe luajn po dua te them qe ne fitim me lojera si aparata, baste me qen e kuaj asnjeher nuk kam me mbet ne fitim, sepse ata servera leshojn fitues veq kur jan ne + te madh per % e vet ateher leshojn fitim...
   
 6. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  Perderisa Dog Race perdor kompjuterin per te funksionuar ateher jemi brenda tematikes se ketij komuniteti dhe nje diskutim i tille mund ti hyj ne pune ndokuj.
  Dog Race apo lojrat e ngjajshme horse race,automatat etj, mund edhe te mos quhen mashtrim, per ata qe humb jane mashtrim per ate qe fitojn sjane mashtrim.
  Sistemi me te cilin funksionojn ato bejne qe pronari nuk humb asnjehere ndersa per lojtaret se kush humb apo kush fiton eshte krejt qeshtje fati.
  Dog Race nuk punon vetem ne menyren qe e keni cek me larte, ajo me server qe thuani perdorin kompanite e medha te basteve qe kane me dhjetra filiala ndersa ne rastin tend realisht duhet te perdoret sistemi lokal, pra nuk te duhet fare internet , gjithqka nga Dog race funksionon nga kompjuteri ku instalohet. Kjo eshte thjesht nje program si qdo program tjeter kompjuteri edhe pas instalimit konfigurohet, ne konfigurim egziston mundesia se sa % deshiron te jete fitimi juaj nga Dog Race. Ne Kosove me se shumti perdoret fitimi me 10 % por ka edhe nga ato bastore qe konfigurojne fitimin me 20 % por realisht lojtaret jane ne numer me te vogel tek kto bastore. Pra me 10% nese sot luhet 100 euro bastorja fiton 10 euro, dhe ato 90 euro tjera kalojn si fitim te lojtaret, tash se kush i fiton ato o krejt qeshtje fati. Pra tek bastoret personale (private) perdoret ky sistem dhe nese fitoni shpesh dhe mendoni qe e keni gjete algoritmin qe perdor kompjuteri per te nxjerr qenin fitues, atehere jeni plotsisht gabim ajo mund te ndodh spontanisht dhe ndoshta jeni shume fatlum :p. Pra nese perdoret sistemi me server qysh thuni ju ne ni bastore personale ateher normal qe mundesh me dal ne humbje se ajo nuk tllogarit veq ty po edhe filialat e tjera qe lidhen ne ate server. Ngase me server nese ne Prishtine ne piken 1 ka humbje, humbja mbulhet psh. ne piken 4 ne Prizren.
  Kjo pak a shume eshte menyra se si funksion Dog Race, dhe lojrat e tjera te ketij lloji.
  Ndersa per hapesin e temes harro qe do ta marresh programin nga dikush ngase per te paguhen mijera euro ;).
   
 7. caattii

  caattii Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  GARA ME QEENN DHE KENO

  (1)•Gara me Qen . Running DoGs
  Ka Shum Mundesi Fitimi Mund te Luash Vendin Ee 1-2 Si Dhe Kombinimet Qift Tek Posht Nalt Posedon bonus 2x Dhe 3x. Dhe Xhekpot ësht Shum Terheqse Per Lojtaret...
  Dedikohet Bastoreve dhe Dyqaneve me lojra...
  ka garancion pa kufi..

  ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

  (2)••Gara me Qen . BooGy DoGs
  Posedon bonus 2x dhe 3x. dhe ësht shum terheqse per lojtaret...
  Mundet te ndryshohet % , dhe gjuha e programit.
  Dedikohet Bastoreve dhe Dyqaneve me lojra...
  ka garancion pa kufi..

  ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

  3)••• Me KENO . Posedon Bunus ,Si Edhe me 3 XhekPota-->Mini Xhekpot ,Super xhekpot si EDhe XhekPot
  Dedikohet Bastoreve dhe Dyqaneve me lojra...
  Mundet te ndryshohet % , dhe gjuha e programit (Shqip English)
  ka garancion pa kufi..
  Si Dhe shtypje automatike

  ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

  4)••••Na kontaktoni për informata më të hollësishme në:
  Tel +377-44-554-493
  +386-49-876-175
  <a class="postlink" href="http://www.eurosony.tk" onclick="window.open(this.href);return false;">www.eurosony.tk</a>•••

  •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
   
 8. caattii

  caattii Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  un kom me shit programa gara me qen edhe me keno per me shum Tel: +37744 55 44 93
   
 9. denis99

  denis99 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A ka ndonje hile per tgjet fitusin ? Nqs po mund tma thoni plz
   
 10. meteora

  meteora <Hello World> Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,439
  Pëlqimet:
  86
  Pikë nga trofetë:
  78
  Po , nese mund ta quaj "hile" , mos luaj kurr dhe fituesi je ti .Shum thjesht ;) .
   
 11. Vlorë- Alb

  Vlorë- Alb Anëtar Aktiv

  Postimet:
  172
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  33
  Kompjuterit të kësaj loje i vendos sa % do ti nxjerrësh fitim brenda një kohe të caktuar, dhe ajo bën punën e vetë. Sigurisht është mashtrim. Provoje të luash me veten tënde, pa prerë biletë, dhe do të shohësh që i kap më shpesh. Komjuteri gjithnjë nxjerr qe lojtarët që kanë më shumë lekë për të fituar një një garë, i nxjerr humbës
   
 12. albanobani

  albanobani Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Si funksionon ky programi? Eshte online?
   

Shpërndaje faqen

Loading...