1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Për të gjithë ata që kanë probleme me Facebook payout

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Mejdi, 1 Maj 2019.

 1. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  Të gjithë ata që kanë problem dhe kanë ngec tek procesi i payout në Instant Article ose Ad Breaks dhe nuk ua pranon llogarinë në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni apo kudo që të jeni, lexoni më poshtë se si mund të bëni zgjidhje.

  Për ta bërë këtë duhet ta keni apo ta merrni paraprakisht një kartele payoneer.

  1. Së pari duhet të shkoni tek monetization manager > payout > Add payment acocunt.
  2. Merrni të dhëna fake nga Identinator (https://identinator.to/?gender=male&country=United+States)
  3. Plotësoni ato të dhëna tek të dhënat personale në payment account. Shtetin e bëni Unites States, Business type: individual dhe i plotësoni të dhënat.
  3.1 Tek legal info SSN merrni një fake SSN tek SSN Verify (https://www.ssn-verify.com/generate) dhe gjeneroni një SSN në bazë të shtetit ku e keni adresën personit që po plotësoni. Pastaj vazhdoni next.
  4. Pastaj merrni form-w9 nga ketu: https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw9.pdf
  5. Plotësoni formën w9 poashtu me të njëjtat të dhëna sikur në payment account dhe bëni upload ne payment account.
  6. Tek llogaria bankare plotësoni Emrin dhe Mbiemrin e juaj si dhe emaili juaj, tjerat sikurse ne fake llogari.
  Ndersa të dhënat bankare plotësoni sikurse payoneer-i juaj.
  6.1. Të dhënat e llogarisë të payoneer tuaj i gjeni si më poshtë
  6.1.1. Log into your Payoneer account.
  6.1.2. Under the Receive Menu, click on Global Payment Service.
  6.1.3. In Global Payment Service page, you'll get your Payoneer Routing Number & other details.

  Dhe kështu FB ua pranon pastaj lidhjen e instant article ose ad breaks me këtë llogari tuaj.
   
  Universal, albani99, pumma dhe 11 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Memeti Basri

  Memeti Basri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  285
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Dhe asnje faleminderim..ah te kqij jemi ne bre hmm.. bravo o shoku se kjo eshte nje post shum i vyshem..
   
 3. Leon Haziri

  Leon Haziri Anëtar Fillestar

  Postimet:
  82
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shum shum faleminderit vlla, sidomos per kit shpjegim tdetajun.
   
 4. suadcara

  suadcara Anëtar Fillestar

  Postimet:
  77
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  FLm shume ..
  u desht ta gjej kete me pare . tash smuj me ndryshu page owner ?
   
 5. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk eshte problem. Thjesht shto payment account dhe gjithcka eshte ne rregull
   
  suadcara pëlqen postimin.
 6. Nickmd

  Nickmd Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  33
  A ben ta vendos location UK sepse ktu banoj, kurse payment USA. Faleminderit.
   
 7. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po ben
   
  Nickmd pëlqen postimin.
 8. Ironir252

  Ironir252 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  A eshte e rendesishme me plotesu kete W8-Form? E kam te lidhur me bank ne Austri.
   
 9. Elvisok

  Elvisok Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A funksionon akoma kjo metode? Une e provova sot dhe me nxjerr
  Failed to create your payment account, please try again later.
   
 10. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  edhe te une failed - a e di dikush si ta lidhi paymentin me payoneer? Ku ti vendosi te dhenat e mia dhe ku ato fake?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ndonje pergjigje ?
   
 12. Ironir252

  Ironir252 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kujdes man kur ti vendos te dhanat, osht me rendesi accounti (bank account, payoneer ose paypal) qe e vendos me kon ne emrin tend edhe me qene e hapne ne shtete ku osht e pranume prej Ad-breaks (shtetet e pranume ne ad-breaks lista: https://www.facebook.com/help/publisher/267128784014981).

  Une e kom humb nje faqe te fort per shkak se kom vendos account te Raiffeisen Kosove (te cilin ma heret ma kan pranu per instant article) mandej nuk ma kan leju me ndrru mo. Kshtu qe sigurohu me vendos account te shteve te pranume perndryshe e hup te drejten deri se qaj shtet (ne kete rast Kosova) te pranohet ne ad-breaks (mundesia per Kosoven osht shume e vogel).
   
  bofy pëlqen postimin.
 13. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  197
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  53
  a mundet dikush mem ndihmu me ad breaks se wertet sdi si me ba payment
   
 14. MIL

  MIL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8

  kur po do me ndrru accountin me bo ne UK po ma lyp iban numer ( e payonneri Uk spo di a ka a sun pe gjaj Iban numer)
   
 15. shakta

  shakta Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  me sa e di payoneeri e ka edhe uk
   
 16. MIL

  MIL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  popo e ka payonneri e ka UK, ama po ma lyp iban numer e aty kur pe lypi ska iban number
   
 17. shakta

  shakta Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  https:// www.ibancalculator. com/ veq bashko payoneeri per uk bank account ti jep sort code edhe account number i qet aty edhe ta tregon ibanin ton.
   
 18. Igli F.

  Igli F. Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Menyre tjeter me i marre nga banka nuk ka ? Sepse une krijova payout dhe me paypal dhe me banke, mirpo asnjeren spo e njeh!
   
 19. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  439
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  flm bro shume mu me funksionoi
   

Shpërndaje faqen

Loading...