1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Për shitje online në botë?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga f0xEr, 1 Prill 2021.

Tags:
 1. f0xEr

  f0xEr Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Përshendetje qysh muna me shit tekstil online nëpër faqe të botës, qysh fitohet aty e çka duhet me pas
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,012
  Pëlqimet:
  1,067
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jam i sigurt se ka shume, por une kam mbetur akoma tek ebay.
   
 3. senti

  senti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  Rregjistrohesh ne Ebay, Ose Aliexpres. Duhet te kalosh nje varg me verifikime. Pastaj vendos produktet manualisht, duhet te llogaritesh posten sipas produktit tend sa kushton per cdo vend te botes qe do e shesesh. Duhet te llogaritesh dhe % mbi fitimin qe te mban faqja ku do shesesh, dhe te nxjerresh nje perfundim mbi cmimin qe do i vendosesh produktit. Pastaj duhet te punosh me rreklamimin e produktit sepse askush sdo porosisi me 0 review. Etj. Etj. Qe mson gjera rruges.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. f0xEr

  f0xEr Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  P.sh transporti si behet
   
 5. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  381
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  aty eshte krejt problemi... sepse me se shumti problemet jan gjat transportit.
   
 6. senti

  senti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  Duhet bler nje printer qe eshte fiks per ate pune "shipping printer" quhet aty printon te dhenat qe klienti ka bler, emer, adres, kontakt, ben paketim te zakonshem si bejn gjith qe na sjellin porosi. E poston tek nje poste, UPS, DHL, FedEx. (Ku te jet mr lire) Merr tracking number dhe e konfitmon tek faqja qe porosia u dergua.
  Ke nje limit 4-5 dit (sipas faqeve) qe duhet ta dergosh perndryshe porosia anullohet automatikisht.

  Keto mi ka shpjeguar nje shok i imi qe punon me wish dhe aliexpres.
  Un personalisht nuk kam punuar me kto faqe.
  Por nuk eshte e veshtir sepse procedurat me te veshtira ti heq faqja ku punon.
  Pagesen, porosit qe te vine. Thjesht eshte e veshtir per treg se ke shum por shummm konkurenc cfar do lloj profukti.
   
  Last edited by a moderator: 1 Prill 2021

Shpërndaje faqen

Loading...