1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

OnlineEDU Channel ne Youtube

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga aquilam1, 5 Gusht 2018.

 1. aquilam1

  aquilam1 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje,

  Sedi a eshte ne threadin e duhur kjo nqs jo me korigjoni. Jam antar i rri ne forum e kam pare disa her po skam qen antar kurr. Me pelqejti shum forumi edhe sedi pse sjom antarsu prej perpara xD.

  Un jam 3D artist dmth mirem me 3D, gjithashtu di edhe Graphic Design edhe diqka prej programimit. Pom dhem shum kur po e shof rinin shqiptare qe skan shum dije ne lidhje me teknologjit. Programimi osht ardhmeria edhe neve na nevojiten kuadra tforta ne IT.

  Kam 1 ide me e hap 1 Channel nYoutube (fillimisht) per mesime online me dhene tutoriala edhe diskutime ne tema te ndryshme ne gjuhen shqipe. Ideja fillimisht eshte joprofitabile dhe qellimi eshte sa ma shum ta ndihmojm rinin shqiptare. Deshta me e dit sa do te ket te Interesuar qe do tkishin ndihmu edhe a ja kish vlejt me e bo 1 ksi channeli?

  Faleminderit me respekt,
  Aquilam1
   
  sp0nTeX, albion65, DailyTeCh dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mendimi im personal...Wraste of time ai qe do te mesoje e gjen shum lehte neper faqe te ndryshme...+nuk ka per tpas interes :/
   
 3. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  38
  Besoj edhe une qe sko me pas interesim po ka edhe qe nuk munen me msu ne faqe tjera per shkak te gjuhes angleze e per kete shkak nevoitet mu hap ni kanal i tille.
  +1 prej meje nese ki koh me punu.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Provoe pse jo .
   
 5. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  100% ia vlen ne kohe te gjat por jo edhe nese mendon te fitosh per nje kohe te shkurt.
  Se pari duhet te durim dhe te pelqesh ate hobi per te krijuar video ne youtube.
  Duhet mund, editim etj... per te kriju nje video dhe besoj do kersh perkrahje te shqiptarve per ate qe do besh.
  Une te sygjeroj sepse mbas ndoshta nje vit chaneli do filloj te marr nje hove/rritet me shpejtesi pastaj mund te kesh fitime.
  Po ashtu ben nje te mir sepse shperndan njohuri tek te tjeret dhe videot do te rankohen ne motoret kerkues sepse nuk ke shume qe sot bejn aktivitete te tilla ne gjihen shqipe , me nje fjal mungojn sot tekste,video etj... ne gjuhen shqipe.
   
 6. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Edhe 1 + e ki prej meje
   
  oxkos Webmaster pëlqen postimin.
 7. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  flm shume i nderuar :)
   
 8. pal

  pal Anëtar Fillestar

  Postimet:
  57
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mendoj se eshte me interes........ forca beje mire ne kete bot..
   
 9. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  une do ta mendoja ne formen e nje partnershipi ku P SH. disa nga antaret qe kane nje aftesi ta zeme grapgic design pergatit nje video ku prezanton veten ,biznesin e tij duke dhene nje mesin per fillestaret keshtu besoj se do te ishte ne perfitim per te dy palet
   
 10. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Edhe une jam i pajtimit me iden.
  Keshtu qe krijohet nje grup dhe gjithmon puna ne grup eshte shum me vler se sa ajo i vetem.
  Nese vllau Oxkos eshte dakord ate'her mundet me na kerku ndihmen.
  Edhe secili nga ne dhuron aq ndihm sa mundet.
  Mbi te gjitha do te ishte mir qe te jet edhe nje web site.
   
 11. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  cdo her kur krijohet nje websit apo youtube channel nuk duhet perkushtim dhe mos te lihen disa metoda sidomos seo anash apo te anashkalohen.
  Pra duhet qe pas krijimit te nje video mundesisht te editohen,te punohet ne seo per ato video qe te kan sukses, pastaj radha i vie shperndarjes ku sot ke shume page rank si nga rrjetet sociale tek forumet e ndryshme, blogeve etj.. pra krijo llogari te ndryshme she rrit rankun e chanelit duke shpernda neper website tjera sa me shume qe eshte e mundur. Duhet qe te pakten 1-2 video ne jave te ngarkohen por jo qe 1 video nje her nen muaj apo 2-3 muaj prandaj duhet qe te ruash nje kohe te veqant vetem per kete gje sepse duhet mbajtur subscribers afer me infot me te reja sepse poqese nuk ben kete mund ti humbasesh edhe ato subs qe ke.

  Pra duhet pune, durim, perkushtim dhe profesionalizem.
   

Shpërndaje faqen

Loading...