1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Office Lens shndërron telefonin tuaj në skaner(Video)

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 2 Prill 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]

  Sigurisht që të gjithë përdorim e-mail adresa për të dërguar dosje të ndryshme miqve tanë, por çfarë të bëjmë nëse kemi mijëra dokumente mbi tavolinë të akumuluara në diçka që quhet "letër"?

  Nëse jeni përdorues i platformave Windows Phone, Android dhe iOS, aplikacioni Office Lens do jetë pjesë e dyqaneve të tyre duke bërë të mundur shpërndarjen e dosjeve që janë të shtypura.

  Lens përdor karaktere optike për njohje të cilat i mundësojnë aplikacionit të konvertojë një tekst të dokumenteve në Word, PowerPoint apo dosje PDF. Po ashtu, aplikacioni mund të shkrep edhe karta biznesi për të gjeneruar kontaktet nga ato./ITshqip/

  Burimi: http://itshqip.com/office-lens-shnderron-telefonin-tuaj-ne-skanervideo/
   

Shpërndaje faqen

Loading...