1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë OBS Studio video settings

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga VDesign, 4 Korrik 2020.

 1. VDesign

  VDesign Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Jom i interesum me incizu gameplay ne CS GO, mirepo madhsia e videos po del rreth 4 GB per 1 ore loje.
  A e din dikush qe ka punu me OBS Studio se cfare konfigurimi duhet per me incizu te pakten videon me 1 GB madhsi.
  Para 3 diteve ne nje internet caffe, kur e instalova OBS Studio, kishin qene konfigurimet gatshem, video dilke rreth 700 MB, kur e provova mbrame, video 4GB.

  Nese dikush din qysh me zgjedhe kete problem, ju faleminderit shume.
   
 2. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  cfar kualiteti don me pas? normal qe sa ma i lart kualiteti aq me e madhe do jet file size
   
 3. VDesign

  VDesign Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit per interesimin, e zgjodha problemin me Livestream, po e boj livestream private edhe incizo sa te dush haha .
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  694
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  73
  ma mir ta kesh kualitet te larte se nuk eshte keq mendoj.
  "mall me cilesi, klient te kenaqur" ;)
   
 5. VDesign

  VDesign Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  18
  Une me shoke lujm LAN 3vs, 4vs4 etj, keto video me nevojiteshin per shkak se deri arritshim ne shpi, dilsha lojtari ma i dobt sipas shokve hahaha, kshtuqe edhe me pas kualitetin jo fort te mire sprish pune per aq sa duket kush cka po bon.
   
  miraxh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...