1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

O djem a keni naj ide qysh me fitu pare online bre ?

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga Euge1, 9 Qershor 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Hej po met than te drejten webin sekom edhe aq shum te mir reklamat deri dikun , mendoj qe me hap 1 web te mire edhe me i shti reklamat ku mendoj qe kan me kliku njerzit edhe ndoshta me ato 10K vizita muj me arrit 10-20 euro ne dite??

  P.S: Me CJ po arrij shume po ne fund InvalTraffic po na djeg qysh ke edhe ket muj
   
 2. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me 10k trafik mund te besh mbi 100euro o plak ca 10-20 thua :D
   
  Emi mer pëlqen postimin.
 3. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nga i mer vizitoret? Nga fb?
   
 4. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  718
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  @Emi mer si me i vendos reklamat qe me pas ma shum klika? a ka rendesi vendi ku vendosen apo madhesia
   
 5. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Se jam dhe me tel dhe se gjej dot linkun. Tek support Google ke aty ku te shpjegon dhe te tregon se si vendosen reklamat pra se si lejohen reklamat.
  Ajo dihet qe sa me e madhe te jet reklama aq me e madhe eshte mundesia e klikimit.
  Sipas mendimit tim e mira esht qe webin ta kesh mobile friendly.
  Un per vete kam pas reklam siper ose posht header(emrit te blogut)(200x60 afersisht kto permasa se nuk i mbaj mend)
  Pastaj ne mes te posteve (madhesia 330x320 nuk e mbaj mend mir)
  Pastaj ne fund te webit (madhesia 300x320 prap nuk e mbaj mend mir madhesine por permasat afersisht keto)

  Ose bej responsive qe ti rregullon vet google permasat.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 6. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  718
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  mobile friendly qa do te thote?
  po ne sidebar ti nuk vendos reklama
   
 7. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me pak fjal mobile friendly eshte kur webi esht i ndertuar i tille qe te hapet kollaj dhe lehtesisht ne tel.
  Sic dihet 90% e vizitoreve ( te pakten per mua) jane nga smart device.
  Pra e mira eshte qe themes ose template qe perdor per web te jet i ndertuar dhe per mobile. Qe reklamat i vendos ne web te tilla qe ne mobile te hapen ashtu qe ta kam pershkruar me siper.
  Kurse per pc vendos sidebar edhe header

  Pra me shume rendesi kushtoj webit se si hapet ne mobile se shumica e vizitave vijne nga mobile
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 8. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  718
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  ok flm tani te kuptova
  une themen sahifa perdor per momentin, s"di sa e mire eshte per mobile
   
 9. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk e di per kte theme.
  Por hape webin ne mobile tat dhe shife se si dalin postet edhe reklamat
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 10. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  735
  Pikë nga trofetë:
  243
  Dergoma ta shoh se a eshte responsive per mobile.
   
 11. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  718
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  si shikohet a esht e pershtatshme per mobile
  http://themes.tielabs.com/sahifa/
  kjo theme esht
   
 12. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  735
  Pikë nga trofetë:
  243
  po kjo osht shum e pershtatshme per mobile , dmth osht responsive
   
 13. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
 14. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tema mbyllet.

  pasi qe cdo ne lidhje me perfitime online nuk ka ende me te mire se google adsense dhe pergjigjeja i eshte dhene antarit te temes.
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...