1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

O djem a keni naj ide qysh me fitu pare online bre ?

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga Euge1, 9 Qershor 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. Euge1

  Euge1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  A keni nai ide qysh me fitu pare online qe paguhet mir se qikjo google andsense u bo bajat qitash :/
   
 2. flash-.-

  flash-.- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  jo su bo bajat veq sigurin pak e ka rrit :d
   
  phoenix pëlqen postimin.
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,655
  Pëlqimet:
  728
  Pikë nga trofetë:
  243
  Bajat nashti ta kan bo tu ta bo ban hahha (hjg)

  Jo valla ska si adsense ishalla kurr nuk e ndryshon ket sistem qe e ka tash sidomos te pagesav se osht shum perfekt per ata qe mirren me marketing.
   
  MEkaNIku pëlqen postimin.
 4. Euge1

  Euge1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  E kom ni website edhe me 5 postime muj i kapi 15K vizita qa muj boj me qit web ?
   
 5. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  15k vizita ne dite apo muaj?
   
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,655
  Pëlqimet:
  728
  Pikë nga trofetë:
  243
  15k vizita ne dit a po ?
   
 7. Euge1

  Euge1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  15K vizita ne ditje se ne mujt muj kapi ma shum se 100K vizita
   
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,655
  Pëlqimet:
  728
  Pikë nga trofetë:
  243
  15k vizita dmth 900 klikime mundesh me i marr dhe mos me marr ban nga adsense dmth 6% mundesh me pas ctr
  900 klikime X 0.10 apo varet sa ki po kjo eshte nje mesatare e cpc = 90 euro ne dit

  Un e kam skripten qe i ndan psh prej 15k veq 900 klikime me i bo njerzit, plus edhe prej 1 ip nese klikon dikush mbrenda 24 or nuk ju shfaqet ads as skripta .

  NEse don mujm me bashkpunu pra, shkrujem pm.
   
 9. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  610
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  73
  a e shet ket script vlla te shenova pm.
   
 10. Gerardi

  Gerardi Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  google adsense osht ma e mira tani per tani
  cfare permbajte ka websiti jot
   
 11. Gerardi

  Gerardi Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  mos me kliku nga 1 ip per 24or a mun e bon me click fraud monitoring?
   
 12. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,655
  Pëlqimet:
  728
  Pikë nga trofetë:
  243
  skam provu un at plugin mduket se per qata osht kishe
   
 13. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Dost qysh muj un me fitu hiq pa e perdor CJ qashtu qysh e ceki aj nalt qe bon 15K vizita edhe un arrij 10K ndit , ma jep 1 ide qysh me fitu paCJ se na ka mar nqaf.
   
 14. Gerardi

  Gerardi Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  me 10k vizita sa klikime ke ne reklam pa cj
   
 15. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,655
  Pëlqimet:
  728
  Pikë nga trofetë:
  243
  eh per kshtu si po thu ti duhet me pas fat , po edhe postimet duhet me i bo seo , kshtu qe vizitori kur hin prej google ne faqen tonde atij i dalin reklamat qe kan lidhje me postimin , ateher aj ndoshta klikon sepse ndoshta ka interesim ma shum.
   
 16. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  - Aha nejse ket edi edhe un po mendova mos ka naj ide tjeter qe me mujt me fitu hiq pa CJ.

  Se vec me vizitor 3-4 euro ne dit bohen bile kaniher edhe ma pak
   
 17. Gerardi

  Gerardi Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  nese ki 10k vizita duhesh me fitu ma shum se 3-4 euro ne dite.
  me 1k vizita perllogaritet me i fitu +4euro pa cj
   
 18. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me 10k vizita ne dit fiton akoma ma shume. Varet nga i mer trafikun.
  A e ke webin mobile friendly?
  Se une cuditem se si me 10k vizita merr kaq pak klikime.
  Se une pshe nese do kishaa 10k vizita. Dhe me nje mesatare CTR 5% do merrja rreth 500 klikime.
  Vendosi reklamat ne ate menyre qe mund te klikojne me shume (duke mos shkelur rregullat e Google per vendosjen e reklamave)
   
 19. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  CTR kret varet qfar niche te webit ki, se ti munesh me pas p.sh shendetsi e me pas 5% se njerzt klikojn neper produkte shendetsore, ama kurr nuk munesh me pas 5% pa CJ nqofse e ki webin qysh me fitu pare ma shum me Adsense se kret njerzt qka hijn qaty e dijn qe qato jon rrekllama edhe nuk klikojn ;)
   
 20. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ajo dihet qe njerzit klikojne nese ju interesojne reklamat.
  Por dihet dhe kjo qe eshte shume e rendesishme menyra e vendosjes se reklamave. Se di por disa niche qe kam pas gjthm kam pas ctr te mir 3-7%
  Dhe me 10k vizita mer klikime shume te mira e fitime te mira
   
  ervisivv pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...