1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nvidia FX4800 4095 MB?

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga Qimthi, 6 Shtator 2019.

 1. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje!
  Doja te pyesja per nje problem qe kam hasur tek PC qe kam. Kam blejt Workstation me kartele grafike Nvidia FX 4800 dhe ne info-t qe me jep PC me rezulton se kartela eshte 4gb nderkohe qe zyrtarisht tek faqja e Nvidia-s kjo lloj kartele eshte 1.5gb pra versioni DDR3. Si eshte e mundur?!
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  posto 1 foto
   
 3. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  [​IMG]
   
 4. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Vlla, nuk e di pse i bllokon linqet ky webi.
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  pa testoji me keto
  Code:
  https://graphicscardhub.com/graphics-card-information-utilities/  perdor direct link te fotos
  ose
  posto linkun e fotos

  psh.
  [​IMG]
   
 6. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Kjo osht foto qe i kam bo screenshot. Pra nese e sheh Total Memory del 4095mb, jane te kartes apo jo?
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  ne foto ashtu duket
  por shiko a te jep te njejtat te dhena me ato programet qe postova me lart + msinfo


  Code:
  https://forums.elderscrollsonline.com/en/discussion/387628/directx-version-unsupported
  
  Display Memory: 4095 MB
  Dedicated Memory: 1500 MB
  Shared Memory: 2595 MB
  
   
 8. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  Sepse windosvi vlla ta reservon ramin per memorie te kartes grafike siq qe e reservon harddikun per memorie te ramit qe ne rastet overload mos te bllokohet po ti shikoje aty tek dedicated memory jo aty te total.
   

Shpërndaje faqen

Loading...