1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Nuk shfaqet asgje ne monitor

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga [email protected], 10 Gusht 2013.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Kam nje problem me pc !
  Nuk me shfaqet asgje ne motitor edhe pse eshte kablla ne shtepiz,a mund te jete problemi vetem tek vendi ne te cilin lidhet kablla ne shtepiz [​IMG] apo qfar ?
  Motitori me tjeter shtepiz me ban d.m.th problemi eshte tek shtepiza por ku nuk e di a mund te me ndihmoni ?
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Provo niher me hek Ramin edhe me shti prap, qe ste bon prap atehere kartela grafike i ka fajet
   
 3. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  @Blerim R. e hjeka ram-in krejt nuk e shtina hiq pa ram po me ban a duhet vetem me ble nje ram memory tjeter apo qfar ? nuk e di se si po me ban pa ram !!
   
  Last edited: 11 Gusht 2013
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kqyr merrja naj PC tjeter Ramin e qe te bon atehere mire, nderkohe provoje me fut ne slote te ndryshme kete ramin qe e ke tash
   
 5. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  E mora ram-in e nje pc tjter dhe e vendosa po me ban,por e mora edhe kete ramin e vendosa ne ate pc ajo nuk po me ban d.m.th problemi ishte tek ram-i, po qka ndodh nese une e la pc pa ram !
   
 6. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Kompjuterin sun e le pa ram-memorije se nuk dhezet hiq duhesh me ja ble ram-memorjen e re, nese i ke te vjetra qe bejn, perdori ato.
   
 7. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  E kum hjek ram-in krejt prej pc edhe po me dhezet !!!
   
 8. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ok pra perdore pa ram-memorje hiq masi pot bajka. Nese e starton kompjuterin pa ram-memorje nuk t`qet kurgja ne ekran po vetem ushton motherboardi beep beep beep :p, met kallxu qe ske ram-memorje te instaluar.
   
 9. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Une thash e kum hjek krejt RAM-in edhe nuk e di qysh pom ban !!!!!!!!!
   
 10. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  hahahahaha Granit ti je tu ja bo si me thon njeri mendon pa tru :A
   
 11. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Blerim une 1 ram qe e ka pas e kum hjek edhe po me ban e nuk e di !
  edhe une thash qysh po ban pa ram ?
   
 12. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  mir ok kqyre a pe lexon sa pe lexon ramin se kjo eshte absurde siq e ceku blerimi pa treu nuk ban
   
 13. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mos i ke rastesisht dy rama se ska mundesi pc ja me punu pa ram ?
   
 14. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Qka osht qyky ?
  [​IMG]
  @BurimBushi Ne 2 shtepiza e kam provu dhe me ka ba (nuk e di qysh)
  amo une veq 1 ram po e shoh ne pc
   
 15. dootex

  dootex Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ja pra tek Shqiptaret ndodhin edhe mrekullit e botes Kompjuteri punon pa Ram esht njejt si NJERIU Punon pa Gjak pa Tru hahahahahaha

  btw shiko mos e ke te instaluar ndonje ram tjeter ne kompjuter
   
  ano0n pëlqen postimin.
 16. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
 17. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  paske kompjuter te papar perderisa punon pa RAM, jam kujoz te di ku e kryen punen procesori???
   
 18. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Qka eshte qikjo ?
  [​IMG]
   
 19. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Nuk ke nevoje me deviju komplet prej temes, trego a ke zgjidhe problemin, nese po tregon si e ke zgjidhe, nese jo postime t'kota mos bo !
   
 20. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  @Zyklon problemin e zgjidha ja hjeka
  [​IMG]
  edhe po mu dhezet normalisht
  P.S Pse po te doket ty postim i kot ky ? po menon qe une hajgare po baj a
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...