1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Nuk pranoj dot pagesa ne Paypal

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga DarKr0x, 6 Shtator 2017.

 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Po mundohem te marr pagesa ne paypal me vlere 200$ dhe dy persona qe kane provuar te mi dergojne thone se nuk munden.
  Ju ka ndodhur ndonjehere ? Cilat mund te jene arsyet ?
  Paypali eshte i ri dhe i verifikuar me credit card.
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by ahmet123, 6 Shtator 2017
 3. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Best Answer
  edhe un kam pas njejtin problem por e kam kontaktu supportin e tynve dhe ma kan rregullu per pak koh.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,564
  Pëlqimet:
  645
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ndoshta eshte problemi te ata personat qe dojn met dergu pare , mu mka ndodh shum her dhe ne te shumten e rastev problemi u kan te personat qe kan desht mem dergu pare.
   
 5. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  duhet te kontaktosh me paypal qe ta aktivizojne, se duhet lidhur me nje karte Visa ( credit ose debit)

  nje gje e tille me ndodhi mua dhe pasi kontaktova disa here me paypal, mu deshta lidhja me karte Visa edhe pse e kisha lidhur me nje master card, ma aktivizuan
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo, keta persona dergojne qindra dollar ne dite nuk besoj ta kene fajin ata.
  E kam shtuar nje visa nuk besoj se duhet tjeter.
   
 7. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Duhet shtuar visa dhe verifikuar me kodin që të dërgon paypal kur të merr shumën prej 2.5$/€ nga kardi.
  Mund të kesh kaluar limitin mujor të tranzakciineve që ka llogaria.
   
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  E kam shtuar dhe verifikuar. Nuk kam bere asnje veprim deri tani.
   
 9. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Nese je nga Maqedoni nuk bon !

  Edhe sigurohu qe e ke konfirmu Email , sms qe ta qon PayPal me konfirmu email..
   
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jam nga Shqiperia. Paypali eshte i verifikuar ne rregull me credit card me email me te gjitha.
   
 11. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ath kontakto support se mbase te kane bere ndonje bllokim.
   
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Meqense ke hap PAYPAL te ri dmth se ke pas probleme me at te vjetrin (99% rastev nrrohet paypali per arsye se je minus) nqs ke qan minus ne te parin mos prit ta kesh te leht me pranu pagesa ma , e vetmja menyre eshte me kontaktu paypal support, un per vete i kam kontaktu edhe me kan than se per shkaqe sigurie nuk me lejojn te marr ma pagesa , madje as te blej me paypal nuk pranohen kartat ne emrin tim. Kam provu me ble bilet avioni tek Blue Panorama thote "Invalid Card" edhe pse Aliexpress blej , ads ne FB paguaj me te njejten Credit Card .

  Ti ishalla nk ke kyt problem , por nqs e ke e ke te veshtire ma me kalu ne liste te bardh.
   
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po kam pas problem por e kam pas limited paypalin e pare me te njejtin emer por me credit card tjeter.
  Kontaktova paypal te shohim cfare do thone.
   
 14. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  38
  e kam pasur dhe un kete problem kur fillimisht kam hapur llogarin e re ne paypal pas kontaktit me paypal me kane derg. nje meseazh ku duhet te baja ca ndryshime , nuk e kam mesazhin pase fshihen automatikisht por gjithsesi provo njehere kete:

  pasi logohesh ne paypal ne te majte nen menune "Selling tools" klik tek "Seller preferences"
  ne faqen qe hapet shko tek "Getting paid and managing my risk" dhe klik tek "Block payments" kliko update

  ne faqen qe hapet shih nese "Allow payments sent to me in a currency I do not hold" eshte "Yes, accept and convert them to U.S. Dollars"

  shpresoj te te ket ndihmuar
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Flm do e provoj.
   
 16. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Problemi u rregullua nga supporti.
   

Shpërndaje faqen

Loading...