1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Nuk mund te ngarkoj skedar ne xenforo

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga Poshnjari, 12 Shkurt 2018.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Prsh,
  Kam problem me nje faqe. kam te instaluar xenforo. kur dua te bej upload me nxjerr kete mesayh
  The following error occurred:
  You do not have permission to view this page or perform this action.
  kam provuar tek opsionet por nuk po gjej dote nje zgjidhje. ku qendrone problem? Ndonje ndihme ju lutem.
   
 2. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,171
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pot thot qe ski akses mos je veq user e jo admin
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jam super admin. Kam provuar edhe me llogari të tjera dhe të njëjtën problem më nxierr.
   
 4. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,448
  Pëlqimet:
  387
  Pikë nga trofetë:
  153
  u bo koh pa perdor xf. po shiko tek admin panel diku anej verdall nese lejohet me bo upload at sen qe don ti prsh .zip files ose .pdf etj.

  tjetra shif mir permisionet e folderit upload/ ose uploads/ si osht.. gjithashtu max upload size.

  Npergjithsi jan rregulla qe duhet ti gjesh tek grupi jot prsh "admin/administrator" group.!
   
 5. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  185
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Problemin e ke tek permissions ose leje pa limit ose me permasat standarte te fotografive.

  Gjuthsesi me kontakto ne privat nese do ndihme pasi kam edhe une forum te tille.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me sa kam verejtur mungoka dosja e upload. ku ta krijoje nje te tille?
   
 7. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  830
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Konjektohu ne ftp server me FileZilla dhe e krijon nje folder?

  Shkarko FilleZilla
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ok atë e di se kam akses edhe nga cpanel. Por ne cilen direktori? Dhe çfarë premission do? 0777 a diçka tjetër?
   
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,448
  Pëlqimet:
  387
  Pikë nga trofetë:
  153
  tani qe po lexoja diku xf ska 'upload/s' folder po e ka /data dhe /internal_data beja chmod 0755 te 2ve dhe provo me bo upload prap!
  Kte problem ta nxorri kshu kot? apo e ke transferu forumin nga ndonje host tek ndonje tjeter?
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kete na nxorii nga fillimi. e kam instaluar per here te pare. ato dosje 0755 jane.
   
 11. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,448
  Pëlqimet:
  387
  Pikë nga trofetë:
  153
  shiko ncpanel sa e ke max upload size se t`shumtit si default e kan 2M
  shiko ncpanel nqs ke "mod_security" boje off sepse kjo krijon probleme me t`shumtat e scripteve nuk funksionojn sic duhet :/
  tek file 'config.php' hape dhe $config['debug'] = false; boje $config['debug'] = true;

  Pastaj provo prap. Nese zbon at`her zdi cfar me t`thon prej ktu ndoshta me tw muj me i bo naj gjo.
   
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  tek config.php nuk e kishte fare ate. e shtova me te dyja opsionet dhe perseri nuk funksionon. behet fjale per config tek dosja library
   
 13. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  830
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po e pate instalu me ane te cpanel rinstaloje prap ose kontakto support.

  Nese jo prap dhe kontrolloji mire chmod e dosjeve.

  Nese jo shiko ne host cfare versioni te php po perdor dhe ndoshta mos don ndonje version me te ri.

  Shiko mos ndoshta xf don instalimin e ndonje library te veçant per funksionim dhe qe nuk eshte e instalume te hosti jot.

  Po ti shkruaj keto opsione se nuk jam mar ndonjehere me xenforo dhe sepse jane probleme gjenerale qe ndodhin.
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ndosha eshte edhe versioni i php. perdor gjithmone versionin e fundit. por ka mundesi qe nuk eshte kontabel me kete. do e provoj njehere.
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  I provova te gjitha versionet e php por i njejti problem. me suportin nuk mund te kontaktoi pasi eshte nulled :( sa per testim e kam.
   
 16. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  830
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  A perdor xf 2.0?

  Po e perdore shko : https://xenforo.com/xf2-docs/dev/#xf-20-requirements
  Dhe shkarko file dhe pastaj beje upload ne webin tend dhe shiko ai i ke requirements e duhura.

  PER XF 2.0!

  EDIT: A E KE PERDORUR ME TE NJETIN BROWSER?
  A KE PROVU BROWSER TJERE?
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  kam perdorur edhe shfletues te tjere edhe llogari te tjera. pc ne moblie kurse sa per version me duket se ate me te riun perdore
   
 18. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  830
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ke linku me siper ke php extension qe duhen te jene te aktivizuar.

  Mundesh me i aktivizu me ane te php.ini file ose me ndonje funksioni po pati hosti vetem per me i konfiguru extensions.


  Ose ngarkoje filen qe te thash me larte dhe shiko a i ke configurations e duhura
   
 19. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ta thash qe nuk kam akses tek paneli i antarit pasi nuk e kam te bler nga xenforo.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 20. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,448
  Pëlqimet:
  387
  Pikë nga trofetë:
  153
  Fshie. Shkarkoje me naj ven tjeter. ndoshta ai qe e ka shpernda e ka shpernda gabim.

  Dhe kur e ben upload tek hosti i jot mos e bo upload file per file sepse naj her ndodh qe mos te behen upload komplet filet. Konvertoje ne .zip boje upload pastaj boje unzip nga file manager!
   

Shpërndaje faqen

Loading...