1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nuk hapen Cd-të dhe Dvd

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Atlanti, 16 Korrik 2019.

 1. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk e di se a e kam hapur temën në vendin e duhur (nëse jo barteni ku e ka vendin). Kam një problem se nuk më hapen cd-të dhe dvd-të,kur hi te ''my computer'' nuk tregon se ka dvd brenda ose nuk e hap (problemi sidomos është më i madh me dvd).Pra si mund ta zgjidhi këtë problem?
   
 2. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Tregom. Screenshoot dhe hap pc pas per te pare sa fisha ka

  Pasi punon ajo qe merr diskun por mund te kete problem fishi qe lexon.

  Shko gjithashtu edhe ne ikonen e pc hap dritare dhe shko ne device manager per te pare driver
   
 3. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  [​IMG]

  Ja 2 screenshoot: [​IMG]

  Në device manager nuk paraqitet kurrfarë problemi
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,839
  Pëlqimet:
  558
  Pikë nga trofetë:
  293
  Nese e jep per te gjitha cd dvd ka shkëputje ose dëmtim fishi i leximit. Duhet te nderrosh lexues.
   
  selim canar pëlqen postimin.
 5. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Nese Nes e kupton eshte kreri i gjere por varet se cfare fishi lexuesi eshte
   
 6. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Jo,me disa cd nuk ka problem
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,839
  Pëlqimet:
  558
  Pikë nga trofetë:
  293
  Epo atehere e kanë problem dc/dvd. Gjithsesi për të qenë më mirë i sigurt nderro dvd playerin
   
 8. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Si po mendon që po thu: nderro dvd playerin,nuk po të kuptoj,si mundem me ndrru dhe pyetje tjetër që edhe nuk e kam përmend deri më tash është se nuk po mundem as me formatu PC?
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,839
  Pëlqimet:
  558
  Pikë nga trofetë:
  293
  Nderro
  [​IMG]
   
  bofy pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...