1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kërkoj Nr telefoni IT ose USA

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga immortal.boy, 16 Qershor 2019.

1. immortal.boy

immortal.boy Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,663
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    213
    Pershendetje me duhen lista nr call center te italise ose usa , kush disponon te dergoj ne pm sasin dhe cmimin.
    Faleminderit

2. immortal.boy

Postimet:
    1,663
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    213
  3. OmeRfrom02

OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

Postimet:
    181
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
  4. immortal.boy

Postimet:
    1,663
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    213
    Pershendetje me duhen liste numrash qe ti telefojne per promocione/marketing. Jo te blej nje numer. pra me duhen liste numrash te njerzve ne amerike ose itali per marketing.

5. OmeRfrom02

OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

Postimet:
    181
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
    ne rregull kam keqkuptuar!

6. Poshnjari

Poshnjari Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,399
    Pëlqimet:
    406
    Pikë nga trofetë:
    163
    Kjo eshte ilegale lol.

immortal.boy pëlqen postimin.
  7. immortal.boy

Postimet:
    1,663
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    213
    Numra celulari qe jan te dedikuara per marketing perdoren nga call center!
    Nuk e kuptoj ku eshte ilegaliteti ? Mos do te thuash spam? Po ky eshte biznes qe funksionon ne shqiperi si legal. Numrat disa prej tyre i ka dhene me deshiren .
    Gjithsesi do me bente pune nese ke ndonje liste numrash IT/USA/ Ose europe.

8. Poshnjari

Poshnjari Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,399
    Pëlqimet:
    406
    Pikë nga trofetë:
    163
    Nuk e jep njeri nr e tij per marketing o shoku. Ato jane lista qe ose vet kompania e shet ne fshehtësi pasi eshte e jashtëligjshme, ose ndonje puntore i ka vjedhur dhe i shet.

phoenix, aimilius dhe Elion1 pëlqejnë postimin.
  9. immortal.boy

Postimet:
    1,663
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    213
    Ca dmth nuk e jep njeri nr e tij per marketing? po emailin e jep per marketing? eshte e njejta gje nje kompani mbledh numra te klienteve te tij qe ju dergon here pas here promocione, ose kliente qe kan bere sign up per te perdorur nr per qellim marketingu ose paleve te treta!
    Gjithsesi nuk kam shume informacion mbi kete gje, nese call center dhe shitja e numrave eshte e jashtligjshme duhet te mbyllen ne shqiperi.

10. olsi26431

olsi26431 Anëtar Fillestar

Postimet:
    54
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    8
    Poshnjari ka të drejtë, është ilegale, sepse unë nëse e jap numrin për marketing, marrim shembull tek Conad, nuk do të thotë që mua të më vijnë promocione nga KMY, ke parasysh, presupozohet që unë e lë në një vend numrin, ku jam i interesuar për të marrë oferta.

aimilius, @science dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  11. eby

eby Anëtar Aktiv

Postimet:
    197
    Pëlqimet:
    75
    Pikë nga trofetë:
    38
    Pershendetje Cuna.
    Vajta vite qe punoj ne fushen e Call Centerave, dhe jam i informuar mire per sa i perket Privacy.

1-Marja dhe shitja e DB te numerave telefonik per nje pale te trete per qellime marketingu pa konsesusin e mbajtesit te numerit, eshte shkelje e te dhenave personale dhe sigurohet nga GP Garande Privacy)
    2- Perdorimi i DB numerike private sic jane Numerat Celulareve, per qellime commerciale ne formen e SMS, telefonatave, apo na cfar do lloj forme tjeter denohet me ligj, ( gjobe ose burg)
    Kujdes:
    DB numerike mund te perdoren vetem ne raste se, mbajtesi i numerit ka dhene konsensusin e vete gjate plotesimit te nje formulari, ku ka blere ose ka shitur dicka, kur ka kerkuar ose jep nje sherbim per nje pale te dyte. Pra DB mund te perdoren vetwm nga nje pale e dyte me konsesus, asnjihere pala e trete.

Por ne jetojn ne shqiperi, ku asnjeri nuk pyet per Privacy apo keto gjerat e tjera.

Nr cel italian mund te gjesh neper FB me miliona, dhe me shume pak lek.

olsi26431 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  12. Slumerican

Slumerican Anëtar Aktiv

Postimet:
    177
    Pëlqimet:
    23
    Pikë nga trofetë:
    28
    Mos rasisht te duhen edhe te Kosoves?
    Nese po at'her mundesh mem kontaktu

Ofroj numra te telefoni the emai ne format

Emri Mbiemri
    Email
    Numri i telefoni (049/044/etj)

13. immortal.boy

Postimet:
    1,663
    Pëlqimet:
    288
    Pikë nga trofetë:
    213
    Faleminderit te gjithve, un sjam expert ligjore ndoshta dhe nga une shihet si e pararsyeshme shume kompani shqiptare me kan telefonuar kam keerkuar te hiqet nr im nga datebase e tyne dhe per kete arsyeje sme kan marre me.Kshu funskion dhe me emailet etj etj. Ky lloj marketingu.
    Nr cel italian ose europe ose usa, me duheshin aktiv nese ke ose krijon ndonje liste me kontakto sa $ kerkon.
    Faleminderit sme duhen kosovare shqiptare/

14. Misterio

Misterio Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Vendos nje e-mail ose WhatsApp ku mund te kontaktoj immortal boy.

15. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,374
    Pëlqimet:
    563
    Pikë nga trofetë:
    243
    Shum thjesht eshte me kuptu a eshte ilegale kjo pun apo jo.

A po na jep ti emrin mbiemrin edhe numrin tond ? , edhe na te thirrim per oferta e reklama :D

Poshnjari pëlqen postimin.
  16. D3LL4

D3LL4 Anëtar Aktiv

Postimet:
    184
    Pëlqimet:
    47
    Pikë nga trofetë:
    38
    ikom 15k Italiane Me Emer , mbiemer , qytet , rrug , id number , numra telefonit , email , vat id. etc.
    sjon google , ikom nxjerr prej ni database ni firmes italiane qe merret me plastifikim.
    https://prnt.sc/php60h Database Photo
    https://prnt.sc/php77m Prej Export Qe ikom qit ne excel iki 3 fields .
    Jon Fresh Para 2 Dite Ikom Nxerr. edhe sjon publice private sika kerkush kto.

Shpërndaje faqen

Loading...