1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nr telefoni IT ose USA

Tema tek 'Depo' e hapur nga immortal.boy, 16 Qershor 2019.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pershendetje me duhen lista nr call center te italise ose usa , kush disponon te dergoj ne pm sasin dhe cmimin.
  Faleminderit
   
 2. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
 3. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  38
 4. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pershendetje me duhen liste numrash qe ti telefojne per promocione/marketing. Jo te blej nje numer. pra me duhen liste numrash te njerzve ne amerike ose itali per marketing.
   
 5. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  38
  ne rregull kam keqkuptuar!
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,965
  Pëlqimet:
  1,051
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo eshte ilegale lol.
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 7. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Numra celulari qe jan te dedikuara per marketing perdoren nga call center!
  Nuk e kuptoj ku eshte ilegaliteti ? Mos do te thuash spam? Po ky eshte biznes qe funksionon ne shqiperi si legal. Numrat disa prej tyre i ka dhene me deshiren .
  Gjithsesi do me bente pune nese ke ndonje liste numrash IT/USA/ Ose europe.
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,965
  Pëlqimet:
  1,051
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e jep njeri nr e tij per marketing o shoku. Ato jane lista qe ose vet kompania e shet ne fshehtësi pasi eshte e jashtëligjshme, ose ndonje puntore i ka vjedhur dhe i shet.
   
  phoenix, aimilius dhe Elion1 pëlqejnë postimin.
 9. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Ca dmth nuk e jep njeri nr e tij per marketing? po emailin e jep per marketing? eshte e njejta gje nje kompani mbledh numra te klienteve te tij qe ju dergon here pas here promocione, ose kliente qe kan bere sign up per te perdorur nr per qellim marketingu ose paleve te treta!
  Gjithsesi nuk kam shume informacion mbi kete gje, nese call center dhe shitja e numrave eshte e jashtligjshme duhet te mbyllen ne shqiperi.
   
 10. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  28
  Poshnjari ka të drejtë, është ilegale, sepse unë nëse e jap numrin për marketing, marrim shembull tek Conad, nuk do të thotë që mua të më vijnë promocione nga KMY, ke parasysh, presupozohet që unë e lë në një vend numrin, ku jam i interesuar për të marrë oferta.
   
  aimilius, @science dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 11. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  266
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje Cuna.
  Vajta vite qe punoj ne fushen e Call Centerave, dhe jam i informuar mire per sa i perket Privacy.

  1-Marja dhe shitja e DB te numerave telefonik per nje pale te trete per qellime marketingu pa konsesusin e mbajtesit te numerit, eshte shkelje e te dhenave personale dhe sigurohet nga GP Garande Privacy)
  2- Perdorimi i DB numerike private sic jane Numerat Celulareve, per qellime commerciale ne formen e SMS, telefonatave, apo na cfar do lloj forme tjeter denohet me ligj, ( gjobe ose burg)
  Kujdes:
  DB numerike mund te perdoren vetem ne raste se, mbajtesi i numerit ka dhene konsensusin e vete gjate plotesimit te nje formulari, ku ka blere ose ka shitur dicka, kur ka kerkuar ose jep nje sherbim per nje pale te dyte. Pra DB mund te perdoren vetwm nga nje pale e dyte me konsesus, asnjihere pala e trete.

  Por ne jetojn ne shqiperi, ku asnjeri nuk pyet per Privacy apo keto gjerat e tjera.

  Nr cel italian mund te gjesh neper FB me miliona, dhe me shume pak lek.
   
  olsi26431 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 12. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  256
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mos rasisht te duhen edhe te Kosoves?
  Nese po at'her mundesh mem kontaktu

  Ofroj numra te telefoni the emai ne format

  Emri Mbiemri
  Email
  Numri i telefoni (049/044/etj)
   
 13. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Faleminderit te gjithve, un sjam expert ligjore ndoshta dhe nga une shihet si e pararsyeshme shume kompani shqiptare me kan telefonuar kam keerkuar te hiqet nr im nga datebase e tyne dhe per kete arsyeje sme kan marre me.Kshu funskion dhe me emailet etj etj. Ky lloj marketingu.
  Nr cel italian ose europe ose usa, me duheshin aktiv nese ke ose krijon ndonje liste me kontakto sa $ kerkon.
  Faleminderit sme duhen kosovare shqiptare/
   
 14. Misterio

  Misterio Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Vendos nje e-mail ose WhatsApp ku mund te kontaktoj immortal boy.
   
 15. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shum thjesht eshte me kuptu a eshte ilegale kjo pun apo jo.

  A po na jep ti emrin mbiemrin edhe numrin tond ? , edhe na te thirrim per oferta e reklama :D
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 16. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  381
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  ikom 15k Italiane Me Emer , mbiemer , qytet , rrug , id number , numra telefonit , email , vat id. etc.
  sjon google , ikom nxjerr prej ni database ni firmes italiane qe merret me plastifikim.
  https://prnt.sc/php60h Database Photo
  https://prnt.sc/php77m Prej Export Qe ikom qit ne excel iki 3 fields .
  Jon Fresh Para 2 Dite Ikom Nxerr. edhe sjon publice private sika kerkush kto.
   
 17. Astrit92

  Astrit92 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Prsh kem numra deri 50k
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...