1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nje Websajt dhe CMS (html,css,php,sql)

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga coycol, 13 Shtator 2018.

 1. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Nje pershkrim ose foto e projektit do te kishte qene mir.
   
 3. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
 4. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Super po doket, provo vendose ne themeforest per ta shitur sepse mund te ta pranojn pasi po duket e bukur. :)

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Qysh osht user edhe password per admin cms?

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 6. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  user:sokol
  passwor:mehmeti
   
 7. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  E pash qe per logim e kishe 1 query ->
  PHP:
  $query "SELECT * FROM users WHERE username = '{$username}' ";
  Ktu je nrrezik te SQL Injection, prsh nese useri e shkrun ne username input : gjergj';DROP TABLE user;
  at'her bohet
  PHP:
  $query "SELECT * FROM users WHERE username = 'gjergj';DROP TABLE user;' ";
  nkit rast masi qe ta kryn " SELECT * FROM users WHERE username = 'gjergj'; " db e ekzekuton "DROP TABLE user;" edhe tshkon user table. Per me shmang sql injection mujm me perdor prepared statements:
  PHP:
  $query "SELECT * FROM users WHERE username = :username";      
  $s $pdo->prepare($query);
  $s->bindValue(":username",$username);
  $s->execute();
  Poashtu tkisha sygjeru me lexu per MVC me organizu projektin. ( edhe pse per kta skishe pas nevoj po kur punon nprojekte mat tmdhaja tkish vyt )
   
  coycol, DarKr0x, KALI-ALB dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 8. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  faleminderit shume per sygjerimin...
   

Shpërndaje faqen

Loading...