1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

nje pytje per wordpress

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga muli1, 12 Qershor 2016.

 1. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  Qfar me kshilloni per sigurin e nje webfaqe te cilen e kam hapur me wordpress, eshte i hostuar nga kompania name.com me Rapidpress po ashtu domeini eshte i bler nga name.com.
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
 3. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  faleminderit per ndihm
   
 4. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  tash spo muj me hi ne faqe ... ekum bo . Yes, please hide WP Admin from the user when they aren't logged in.
  ekum ndryshu .Change the WordPress Login URL:
  edhe
  HTTP Authentication e kam bo .Private Usernames/Passwords

  Tash pe qet me dha username edhe pasword po spodi qfar username edhe pasword po kekron ?


  [​IMG]
   
  Last edited: 12 Qershor 2016
 5. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  dikush le tem ndihmon urgjent ...spo muj t'hy ne web faqe tani
   
 6. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Hyn tek webi ku je i hostuar, dhe aty shkon tek wordpress dhe e shef wordpressin e instaluar qe e ke, pastaj klikon tek edit detailt dhe aty posht duhesh me e pas mundesine me ndryshu user e password te wp-s
   
  muli1 pëlqen postimin.
 7. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
 8. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ateher provo permes FTP-se me hy dhe tek wp contents-plugins e ban delete kete plugin qe e ke instaluar dhe masanej mundesh me u ba login normal me wp-admin
   
  muli1 pëlqen postimin.
 9. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  si me bo qato spo di tregom ma ndetaje
   
 10. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje Muli, perpara se te aktivizosh opcionet e pluginsit te siguris atehere duhet te lexosh se cka thot ai opcion, ne menyre qe te mos kesh probleme me vone (si tani).
  Sidoqofte, se pari shkarkoje programin Filezilla (mund ta shkarkosh ne webin: filezilla - project . org)
  Me pas i jep te dhanat e FTP-s i gjen ne ate web ku je hostuar, me pas vepro si te ka thene antari me larte, nese nuk ke mundesi me rregullu kete problem atehere me trego dhe mrenda ketyre 10 minutave kyqem permes Teamviewer.
   
  muli1 pëlqen postimin.
 11. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343

  E instalon filezilla ose coreftp, masanej permes emrit te hostit, apo ip-se se hostit, username dhe passwordit te ftp-s behesh login direkt ne ftp te hosti ku eshte i instaluar wp-ja dhe aty i ke te gjitha filet qe jane te instaluar brenda ne host.

  Duhesh me i pas username dhe password te ftp-se per me mujt me u ba login.
   
  muli1 pëlqen postimin.
 12. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  kete filezilla e kam shkarkuar por vetem username dhe pasword te ftp-se nuk di se ku ta gjej
   
 13. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une lexova per plugin qe ke instalu dhe nuk ishte i mire, kishte shume probleme qe shkakton ai plugin dhe po ashtu kishte shume negative feedback qe userat kishin len per kete plugin
  Mire e kan shume qe ta kan sygjeru hyn me FTP dhe largo plugin nga domaini qe ke instalu rregullon gjithqka.
   

Shpërndaje faqen

Loading...